Šok! Celebrita bez make-upu

Je to velmi oblíbené téma bulváru i „seriózních“ titulů (iDnes). Nějaký paparazzi někde uloví fotku nějaké známé herečky, zpěvačky, modelky atd bez make-upu a v tu ránu se vyrojí desítky článků na téma: XY kašle na make-up. K tomu editor přidá fotku stejné celebrity pokud možno náročně vystajlované a máme z toho super článek.

Dnes se český internet hemží zprávou, že Tori Spelling, která je ve vysokém stupni těhotenství, si vyšla na nákupy výbavičky pro mimino nenamalovaná. (Podle A-ha! nešla nakupovat, ale vedla děti do školky) Titulky všech článků. včetně toho na iDnes, vnucují čtenářům jediné: Tori Spelling je šmudla, kašle na to, jak vypadá, a dokonce se ani nemaluje! Skandál!

http://revue.idnes.cz/tori-spellingova-par-dni-pred-porodem-kasle-na-make-up-pds-/lidicky.aspx?c=A110927_160428_lidicky_zar

http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-svetove-celebrity/160021/tori-spelling-v-tehotenstvi-kasle-na-modu-a-make-up.html Korunu všemu nasadilo A-ha! s titulkem: Co to je za příšeru?

http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/64215/co-to-je-za-priseru-tori-spelling.html

Vážení „novináři“, žádná žena na světě nemá povinnost se denně krásně malovat, skvěle oblékat a mít dokonalý účes. U známých lidí se očekává, že budou vypadat dobře, ale zdůrazňovat, že jednou ze dvou set osmapadesáti případů dobře nevypadali, mi přijde přinejmenším hloupé. U Blesku a podobných titulů mne to nepřekvapuje, iDnes by přeci jen měl mít asi trochu vyšší úroveň.

Dokud totiž budou média cpát čtenářům do hlavy, že ideálem krásy je barbie s BMI míň než 16, minimálně trojkama, bezchybným make-upem a drahým oblečením, dokud budou upozorňovat na každý faldík nebo nedejbože celulitidu, můžeme čekat jen to, že zoufalé náctileté holčičky sklouznou k anorexii, drastickým dietám a depresím,  a za to nejdůležitější na světě budou považovat vlastní vzhled.