Šílení chovatelé a návleky pro kočky

Odkaz na tenhle inzerát z mimibazaru přidala do komentářů pod minulým článkem Bára a mně se zatmělo před očima. Prodejkyně Realdolls nabízí návleky na drápky pro kočky.

Máte koženou sedačku nebo Váše kočička škrábe po nábytku, nabízím řešení.
Návleky na drápky 20ks , lepíte sekundovým lepidlem. Jsou ve velikosti S,M,L, XL.
Barvy : bílá, černá, růžová, zelená, modrá. Stačí nalepit na přední tlapky.
Velikosti jsou podle váhy kočky.


K inzerátu přidala i dvě fotky opravdu šťastně vypadajících koček s nalepenými návleky.
Vaří se ve mně krev, když na ty fotky koukám. Ano, hodnotím něco, co jsem nikdy dřív neviděla. A doufám, že už ani neuvidím. Jímá mě hrůza, když si představím, že své kočce něco takového nalepím sekundovým lepidlem na její drápky. Co bude prodejkyně nabízet příště? Břitvu na holení kočičí srsti, aby neměla chlupy na koberci? Chrániče na zoubky, aby jí náhodou nekousla? Skalpel na odstranění ocasu, aby jím něco neshodila? Tohle kočce na tlapky nenalepí normální člověk. Každý ví, že kočky škrábou. Proto existují škrabadla. Proto existují různé spreje, které mají kočku odehnat od místa, které svými drápky ničí. A jestli mi chce někdo vyprávět, že kočku nenaučíte, že se prostě gauč nebo koberec drbat nebude, tak se plete. Moje kočka to ví. (Moje kočka je samozřejmě mimořádně inteligentní a učenlivá, ale myslím, že jiné kočky to zvládnou taky). Má  svoje škrabadlo, které chodí drásat několikrát denně. A každý den, když si s ní hraju, stačí říct: „Ukaž, jak umíš drbat“ a kočka jde a předvádí škrabadlový masakr. Pak vždycky dostane nějakou dobrotu. Nejspíš proto moje kočka neprosedí denně hodiny  před lednicí a nevříská na ni, jako jiné kočky, ale visí na škrabadle, zuřivě ho cupuje a s vyvrácenou hlavou mě sleduje, jestli koukám a jestli tedy dostane odměnu. Občas sice zkusí vytáhnout dráp i na ten gauč, ale není to nic dramatického. Mám ho sedm let a zničený není. A i kdyby ho zničila, prostě koupím nový potah a hotovo. Když si pořizujete kočku, musíte počítat s tím, že každá kočka má zuby, drápy a většina z nich i  chlupy, které budou úplně všude, a můžete luxovat třeba dvakrát denně, stejně to nepomůže. A já jen pevně věřím, že každá kočka, které by se majitel pokusil nainstalovat na tlapky tyhle návleky, dá jasně najevo, jaká je to blbost. Moje kočka by napřed demonstrovala svou šelmovitost přesně mířeným seknutím pokud možno do mého nosu. Pak by mi jedním pohybem vyrazila z ruky to sekundové lepidlo tak, aby vyteklo a zničilo co největší plochu okolo A pokud by se mi nakonec podařilo jí tu hrůzu na drápky nalepit, předpokládám, že nejpozději druhý den by ji dokázala strhat nebo odhryzat a jako pomstu by rozcupovala můj oblíbený fikus benjamin a roztahala jeho zbědované trosky po celém bytě.

Kočky totiž škrábat potřebují. Je jim úplně fuk, jestli odrbávají novou sedačku nebo koberec. Škrábání jen pro ně způsob komunikace. Označují si tak svoje teritorium, na spodní straně tlapek mají pachové žlázky. A navíc si při škrábání procvičují vytahování a zatahování drápků. To potřebují třeba při šplhání. (Poměrně podrobně je kočičí škrábání popsané tady v článku na webu komory veterinářů).  I kdyby se moje kočka rozhodla, že veškerý čalouněný nábytek v bytě roztrhá na kusy, těmihle návleky bych to fakt neřešila. Radši budu mít poškrábané věci a spokojenou kočku, než byt bez jediného škrábance a někde v rohu místnosti uložený zoufalý chumáč chlupů, který si nemůže ani vyskočit na skříňku, aniž by si natloukl zadek.

___________________________________________________________________________

EDIT: A pro šílené pejskaře jsou návleky taky: tady. A jsou ozdobné!