Šifonové šaty

Šifon pochází z francouzského slova „chiffon“, což lze přeložit jako „hadr“, ne však v hanlivém významu. Je to jemná, průsvitná, poddajná a měkká, lehce tkaná látka. Navzdory své jemnosti a lehkosti je pevným materiálem.

Vyrábí se z bavlny, hedvábí nebo syntetických látek. Pružnost šifonu zajišťuje jemné skrepovanie, které dělá látku nerovnou.Tkanina se může zabarvovat různými odstíny, ale pokud neobsahuje polyester jde to dost těžko. Látka se upravuje často speciálními škroby, které mohou mít za následek skvrny zbývající po vodě, proto je lepší žehlit bez páry. Šifonové šaty je lepší nechat chemicky vyčistit, ale v podstatě se dají prát ručně.

Šifon se používá nejčastěji na šití společenských šatů a doplňků na různé společenské akce.Stejně se dá zužitkovat i na šití halenek, sukní, jemných košil, závojů, šál, i jako jemné šaty s podšívkou. Šifon vytváří půvabné, měkké záhyby, proto se velmi dobře hodí na řasení. S látkou se trochu těžší pracuje, protože volná vazba neustále mění tvar a tak se hůře stříhá. Při šití si třeba dávat pozor, neboť látka se často zachycuje. 

šifonové šaty najdete v běžných kamenných obchodech s oděvy, pokud hledáte šaty spíše na méně významnou událost. V případě, že máte zájem o šaty na prestižnější akci, správnou volbou jsou obchody či salony se společenským oblečeným. Cena šifonových šatů se pohybuje často od padesáti eur výše. Šaty si můžete i půjčit, nebo si je můžete zakoupit prostřednictvím některého z eshopů.

.