Šifonové šaty

Šifon pochází z francouzského slova „chiffon“. Je to jemná, průsvitná, poddajná a měkká, lehce tkaná látka. Navzdory své jemnosti a lehkosti je pevným materiálem.

Vyrábí se z bavlny, hedvábí nebo syntetických látek. Pružnost šifonu zajišťuje jemné krepování, které dělá látku nerovnou. Tkanina se může zabarvovat různými odstíny, pokud však neobsahuje polyester, jde to dost těžko.

Látka se často upravuje speciálními škroby. Šifonové šaty je lepší nechat chemicky vyčistit, v podstatě se však dají prát i ručně. Je lepší žehlit je bez páry.

Ideální společenské šaty

Šifon se používá nejčastěji na šití společenských šatů a doplňků na různé společenské akce. Stejně se dá zužitkovat i na šití halenek, sukní, jemných košil, závojů, šál, i jako jemné šaty s podšívkou.

Šifon vytváří půvabné měkké záhyby, proto se velmi dobře hodí na řasení. S látkou se trochu hůř pracuje, protože neustále mění tvar a špatně se stříhá. Při šití je třeba dávat pozor, neboť látka se často zachycuje. 

Šifonové šaty na méně významnou událost najdete v běžných kamenných obchodech s oděvy. V případě, že máte zájem o šaty na prestižnější akci, správnou volbou jsou obchody či salony se společenským oblečeným. Cena šifonových šatů se pohybuje často od 1500 Kč výše. Šaty si můžete i půjčit, nebo si je můžete zakoupit prostřednictvím některého z eshopů.