Shopping World ČR aneb Jak draze nakoupit levné věci

Hodně zajímavý odkaz jsem našla v mailu od Ivany. Upozorňuje mě na jakýsi prapodivný eshop, který prodává pouze přes Facebook. Odkaz je tady.

On to vlastně není skutečný eshop, ale spíš stránky překupnice. Pod přezdívkou se skrývá dvacetiletá holčina z Brna-Žebětína. Prosté překupnictví sama přiznává na stránce s informacemi o téhle zvláštní stránce. Tam se dá vůbec najít spousta zajímavostí. 

Ve svém vlastním zájmu se zeptejte na přesné rozměry dané věci. Na jakékoli pozdější reklamace nebude brán zřetel. A to ani u osobního předání. Věc se může zdát z fotky velikostně jiná – záleží to na modelce. 
Poznámka Protivné blondýny: Super přístup. Podle forky si vyberu tričko, které má v popisu napsané, že je velikosti M. Tedy velikosti, kterou běžně nosím. Prodejkyně mi triko pošle, jenže je jako na panenky. Můj problém. Nevšimla jsem si, že si mám vyžádat rozměry trička. Ono napsat je k fotce rovnou je asi příliš složité, než je pak každému psát extra.

S prodejem zboží na facebooku mám již zkušenost, vystavuji ve 3 největších fb skupinách a zákaznice jsou s mým zbožím spokojeny (viz. Zeď stránky, zobrazení od všech či alba). Rozhodně není mým úmyslem okrádat lidi nebo si navyšovat ceny. Účelem je poskytnout zboží ze zahraničí, které v ČR neseženete nebo jehož cena by v ČR byla mnohem vyšší.

Poznámka Protivné blondýny: No to určitě. Sice se to tváří skoro jako charita, ale jestli na ní nekdo vydělá, zákazník to rozhodně není. O kousek níž se na ty ceny mrkneme.

REKLAMACE a vrácení zboží (do 14 dní bez udání důvodu) je možné tím způsobem, že jakožto zprostředkovatel zboží ze zahraničí Vám zašlu informace a kontakty k reklamaci, a pošlete to zpět původnímu dodavateli. 99 % společností Vám ale nehradí poštovné, tedy to budete posílat na vlastní náklady, a ve většině případů Vás poštovné vyjde na stejnou, ne-li větší částku, než kterou jste zaplatili za zboží. V každém případě pamatujte, že kvalita nabízeného zboží odpovídá ceně.

Poznámka Protivné blondýny: Jinak řečeno: na reklamace zapomeňte. A vůbec se nedivte, když vám přijde tržnicový kus hadru, protože kvalita odpovídá ceně. Hmmm. Tak takhle se podniká. 

Tak se podíváme na ty skvělé nabídky zboží, jehož ceny by byly v ČR daleko vyšší než u téhle prodejkyně. 

Na obrázku na pozadí je screenshot stránky, kde prodejkyně nabízí náušnice Guess za 639 korun. Zcela jistě jde o kousek, který u nás neseženeme. A na kterém nechce vydělat. Jenže třeba prodejce aaaguess.cz (vlevo) nabízí naprosto totožný kousek za 399 korun. 

Jistě taky neodrbává zákaznice toužící po botách. Třeba následující lodičky prodává za 1440 korun. Na webu přitom přesně tyhle boty stojí kolem 26 dolarů (497 korun).

Kabelky se taky vyplatí. Teda prodejkyni, rozhodně ne nakupujícím. Ty na obrázku níž zatím nejsou v nabídce, prodejkyně jen zjišťuje, jestli by o ně byl zájem. Cena prý do dvou tisíc. A skutečná cena? 45 dolarů, to je 860 korun. 

A kabelka znova, prodejkyně vyhrožuje, že se začne zaměřovat na kabelky. Chápu, nese jí to nejvíc. Za následují kabelu chce 2 200 korun. Stejná kabelka je k sehnání třeba na čínském obchodním mefaportále dhgate.com za něco přes 25 dolarů. (Mimochodem, prodejkyně má stránku na webu s několika osobními fotkami a reklamou – ta je překvapivě zrovna na dhgate.com) 

A přeprodávat boty, které stojí na ebay.com 22 dolarů, za 1 380 korun, na tom asi prodejkyně taky moc netratí, že?

Pořádnej vejvar se dá udělat na značkách, které se u nás bůhvíproč považují za drahé a luxusní. Třeba Tommy Hilfiger. Prodejkyně to ví a patřičně toho využívá. Nekupujte si od ní hadrovou tašku za 1 430. Pořiďte si ji v Německu za 25 eur –  630 korun. 

Stejně tak by nešla do světlé kabelky, kterou prodejkyně nabízí za 1 600 korun. Jinde totiž vyjde na tisícovku. 

 

Hodně tristní je i pohled na zboží „stylu Burberry“, které prodejkyně nabízí za pár stovek. Samozřejmě, že jde o padělky. Dám za to klidně ruku do ohně. 

Takhle bych mohla pokračovat nad fotkami prodejkyně donekonečna. Jednoduše: Až budu chtít utratit spoustu peněz za nekvalitní a předražené hadry nebo rovnou padělky,  vím, kde hledat. 

A ještě poznámka na konec: Milá prodejkyně, předpokládám, že všechny nabízené produkty prodáváte oficiálně, daníte příjem a znáte zákony. Takže tu nehoráznost o reklamacích byste měla hodně rychle vymazat z webu a začít se chovat seriózněji.