Sharlota a móda

Jednadvacetiletá rapperka a hudebnice Šarlota Frantinová je výraznou influencerkou, jejíž nepřehlédnutelný styl tvoří i modely od českých návrhářů. Širší veřejnost se s ní může seznámit také v rámci doku-reality show Zlatá mládež 2.

Amerika má svou Cardi B nebo Nicky Minaj, Čechy zase Sharlotu. Většinou vyznívá srovnání se zahraničními interprety pro ty domácí trapně, ale Šarlota Frantinová není žádná nedůstojná náhražka.

Kromě toho, že je jednou z mála českých rapperek, také účinkuje v pořadu Zlatá mládež 2, který zvedá spousty konsesionářů ze židle.

Na účinkování ve Zlaté mládeži mě nejvíce lákala asi zvědavost- zjistit, jaké mám limity, kde jsou moje pomyslná dna, co dokážu nebo dokážu zvládnout. Ráda sbírám nové zkušenosti do života a celé natáčení byl jeden velký zážitek. Jsem za účast na projektu ráda, z určitých hledisek jsem na sebe i pyšná, ale znovu bych do toho už asi nešla,“ říká.

S Nicky Minaj, Cardi B nebo třeba s Rihannou Sharlotu spojuje také množství tetování, výrazné dlouhé nehty, náročné účesy i scénický make-up. Jak vnímá to, co nosí? To prozradila v následujícím rozhovoru.

Jak tě ovlivňuje móda?

Naladí mě do různých poloh mé osobnosti, určuje jakou mám zrovna náladu. Je spojena téměř se vším, co dělám, přirozeně.

Popiš svůj styl, co je pro něj typické?

Je typický v tom, že je netypický. Každý den se totiž oblékám jinak, málokdo dokáže předpovědět, v čem kam dorazím. Baví mě vymýšlet stylingy na koncerty, oblékat se tematicky na různé akce.

Má tetování vliv na to, co zrovna nosíš?

Kérky jsou součástí mojí kůže, takže výběr mého oblečení neovlivňují.

Líbí se ti lokální módní scéna? Nosíš nějaké české návrháře?

Ano, moc mě baví, kolik je tu talentovaných lidí a mám radost, že je mohu podpořit. Líbí se mi Lukáš Macháček, Natalie Dufková, Lukáš Krnáč nebo Dominika Kozáková.

Jak se změnil tvůj přístup k módě poté, co jsi v rámci Zlaté mládeže navštívila továrnu na boty v Indii a viděla zdejší podmínky?

Upřímně, nezměnil. Jak jsem říkala už v pořadu samotném, baví mě slow fashion. Nakupuji vintage věci, v second-handech, používám plátěné tašky místo igelitových. Takhle jsem se ale chovala už před odjezdem do Indie.