Sérum Perfect Lashes může poškodit oči

Prý je to malý zázrak, úžasně prodlužuje řasy a ty dva tisíce za tohle sérum je vlastně pakatel. Tak takhle vychvalovala Perfect Lashes kamarádka. Když jsem se pustila do pátrání, o co vlastně jde, nestačila jsem se divit. V nejrůznějších internetových diskuzích se to hemží nadšením. Jenže celé tohle sérum bude asi pěkně nebezpečná věc. Ministerstvo zdravotnictví ho totiž zařadilo do seznamu nebezpečných výrobků. Podrobnosti jsou tady.

Perfect Lashes, Bioaktivní růstové a stimulační sérum k přirozenému prodloužení a zesílení řas obsahuje bimatoprost, látku, která se používá pro snížení nitroočního tlaku. Při aplikaci na řasy prý lze očekávat nežádoucí účinky v oblasti očních víček (erytém, svědění a otok očních víček, zánět víček, hyperpigmentace očních víček, zvýraznění oční štěrbiny). Hrozí také hyperémie spojivek, svědění, pálení, suchost a bolest očí, alergická konjunktivitida, eroze rohovky, edém spojivky, fotofobie, zhoršení zrakové ostrosti a pigmentace duhovky. Méně často se vyskytují i závažnější nežádoucí účinky, jakými jsou např. krvácení rohovky, uveitida, cystoidní makulární edém, iritida, blefarospazmus a retrakce víček.

Ne že bych věděla, co přesně všechna tahle divná slova znamenají, ale vyděsilo mě to natolik, že vím, že tohle sérum si rozhodně nekoupím.
A nekoupila bych si ho ani předtím, než jsem si přečetla, co může způsobit. Dát totiž dva tisíce za tři a půl mililitru čehosi, to mi přijde jako hodně vysoká cena.