Sérum Perfect Lashes může poškodit oči

V nejrůznějších internetových diskuzích se to hemží nadšením. Jenže celé tohle sérum bude asi pěkně nebezpečná věc. Ministerstvo zdravotnictví ho totiž zařadilo do seznamu nebezpečných výrobků. Podrobnosti jsou níže v článku.

Prý je to malý zázrak, úžasně prodlužuje řasy a ty dva tisíce za tohle sérum je vlastně pakatel. Tak takhle vychvalovala Perfect Lashes kamarádka. Když jsem se pustila do pátrání, o co vlastně jde, nestačila jsem se divit.

Perfect Lashes, Bioaktivní růstové a stimulační sérum k přirozenému prodloužení a zesílení řas obsahuje bimatoprost, látku, která se používá pro snížení nitroočního tlaku. Při aplikaci na řasy prý lze očekávat nežádoucí účinky v oblasti očních víček (erytém, svědění a otok očních víček, zánět víček, hyperpigmentace očních víček, zvýraznění oční štěrbiny).

Hrozí také hyperémie spojivek, svědění, pálení, suchost a bolest očí, alergická konjunktivitida, eroze rohovky, edém spojivky, fotofobie, zhoršení zrakové ostrosti a pigmentace duhovky. Méně často se vyskytují i závažnější nežádoucí účinky, jakými jsou např. krvácení rohovky, uveitida, cystoidní makulární edém, iritida, blefarospazmus a retrakce víček.

Ne že bych věděla, co přesně všechna tahle divná slova znamenají, ale vyděsilo mě to natolik, že vím, že tohle sérum si rozhodně nekoupím.

A nekoupila bych si ho ani předtím, než jsem si přečetla, co může způsobit. Dát totiž dva tisíce za tři a půl mililitru čehosi, to mi přijde jako hodně vysoká cena.