SCORO COCO – vintage s (opravdovým) příběhem

Je to celkem známá věc, že příběh dnes prodává víc než kdy dřív. O to pozoruhodnější a autentičtější je narazit na takový, za kterým není marketingový kalkul, ale jenom spousta práce. Sen a na konci krásný místo plný opravdových věcí vybraných s péčí a prodaných s takovou tou nenucenou “jen tak mimochodem” lehkostí, která umí opravdu udělat radost.

Scoro Coco je TO místo. Ten maličký pokojík plný pokladů na „Upper-East Žižkově”, který si otevřely dvě dlouholeté kamarádky, aby si splnily sen. A nejeden člověk z jejich okolí si ťukal na hlavu. Máma od rodiny že by měla opustit dobře placený jistý místo v kanceláři a prodávat vintage? Sama na sebe? Žádná jistota? Bláznovství.

Nicméně holky se nenechaly odradit, postupně se od plánování dostaly k činu: našly prostor, daly výpověď ze svojí „jistoty každodennosti” a otevřely SCORO COCO. A postupně rozjely svou vášeň, která zatím byla jenom koníčkem: hledání autentických vintage kousků, ať už se jedná o dobové šatičky, opravdu raritní klobouky nebo třeba o nábytek.

Je toho moře a za vším je vytříbený vkus a rešeršérská metodika hodná vysoké školy. Mají svoje místa, kam chodí lovit, a pokud zákazník chce, není problém si ve Scoro Coco něco objednat – hledáte klobouček ve stylu 30. let? Zkusí ho pro vás sehnat!

Takovou berlínskou pohodu jako v tomhle malém boudoirku naproti divadlu Járy Cimrmana člověk jinde nezažije. I s typickými žižkovskými výjevy kolem. Když je krásně jako teď, před obchůdkem stojí pohodlná lehátka nebo křesílka, kde je možné popíjet limonádu nebo kávu a pozorovat šum. Všechno je na prodej, takže komu se sedí jó dobře, má možnost si sedátko odnést hned domů.

Mimochodem – kávu dělají ve Scoro Coco také báječnou. Návštěvníkům zkrátka nebude chybět a určitě něco pořídí, protože kromě super věcí mají i super ceny. Podivuhodné místo.

SCORO COCO
Štítného 6, Praha 3, Žižkov
Po-Pá: 12.00-19.00
FB: http://www.facebook.com/SCOROCOCO

Jejich Facebook je plný fotek z obchůdku a taky zde majitelky informují o zvláštních akcích a večírcích. Otevřeno je zatím jen všední dny, ale víkendy jsou brzo v plánu!