Šaty pro svatební mámu

Nejprecizněji jsou vybírány šaty na svatební oslavu pro nevěstu. Je středem pozornosti a proto i její šaty musí být jedinečné. To však neznamená, že ostatní hosté své róbě nevěnují patřičnou pozornost.

Podle hierarchie postavení hostů na svatbě jsou druhé nejdůležitější osoby na svatební slavnosti svatební mámy. Máma nevěsty a máma ženicha. Podle této pozice jsou i šaty pro svatební mámu vybírány s patřičnou náležitostí.

Pokud je maminka jedním z organizátorů rozlučky se svobodou, měla by se naopak nevěsta postarat nyní o maminku, které vybere šaty pro svatební mámu. To stejné platí pro maminku ženicha. I pro ně je svatba jejich dětí velkou událostí.

Dokonalé sladění svatebčanů

V některých oblastech jsou tyto dámy podle tradice oblečené ve stejných šatech, aby se zvýraznila jejich stejná důležitost. Není to však pravidlo pro všechny regiony a země, takže šaty pro svatební mámy se často vybírají po vzájemné dohodě. Je důležité, aby byly sladěn. Podle zasedacího pořádku bývají v těsné blízkosti nevěsty a ženicha. 

V mnoha případech nastává situace, že svatební mámy jsou velmi věkově odlišné a to je dost velký problém. Zvlášť, když jedna ze svatebních mám je ze země zcela geograficky odlišné. Tehdy se už na konvenčnost nepřihlíží a každá ze stran po vzájemné dohodě udělá určité korekce v tradicích a v mnoha případech to má za následek až překvapivý výsledek. 

I v takových okázalých slavnostech platí, že vše dopředu perfektně naplánované nedopadne nikdy podle představy. Je to asi tím, že každý se chce vyvarovat chyb pozorovaných na absolvovaných událostech.

Spontánně zorganizované akce jsou častokrát tak dokonalé, že takto zorganizovat by jejich nedokázala ani nejlepší eventová agentura. Je jasné, že svatba nepatří do kategorie spontánních akcí, příliš velká organizovanost však nemusí být to nejlepší ani na svatbě.