Šaty na křest

První šaty, které má žena na sobě a nerozhoduje o jejich střihu, barvě a módním trendu jsou šaty na křest. Mezi starosti, které této dáme odpadají a už nikdy ve svém životě se s tím nesetká je její naprostý nezájem, co na její róbu řeknou hosté.

Je to příjemná myšlenka a podobná BLIS hlavou i její matce, která spolu s manželem a otcem zmiňované dámy tyto šaty vybrali.Škoda, určitě si pomyslí matka křtění dcerky, že nejsem na jejím místě nyní. Vždyť všichni dívají na mě a sond, co těhotenství a porod udělal s mým tělem.

Je to mnohem horší než přípravy na mou svatbu, pomyslí si, protože některý nynější hosté mě viděli od mé svatby poprvé a tehdy jsem vypadala nádherně.Jsou mezi nimi rozumný, tolerantní a životem zkušený ale jsou i takový, kteří na tento okamžik čekají a nabitý často zkreslenými poznatky informují své nejbližší okolí.

Málokterá čerstvá matka má čas do křtu svého dítěte na svou regeneraci. V prvé řadě je velmi šťastná, že porod proběhl bez problémů a po krátkém čase si je šťastný manžel a čerstvý tatínek mohl zdravé odvést domů.První co následuje je dostatečně výživná strava, kterou musí přijímat pokud chce své dceři poskytnout plnohodnotnou výživu. To samozřejmě nepřidá už i na tak poznamenané postavě během těhotenství.Má to za následek doplnění šatníku, ale co je nejdůležitější je představa, že po odkojených a přejetí mé dcerky na normální stravu začnu dívat na sebe a s trochou sebezapření se dostanu do mých „starých“ mír a vymažu zrak nepřejících, který se těšili z mé trochu zaokrouhlené postavy. 

To vše mi proběhlo hlavou při pohledu na nádherné šaty na křest, které jsme naší dcerce spolu s manželem vybrali a křtu ji v nich nese k její první důležité slavnosti. Přeji jí, aby po pár letech, které uběhnou jako voda a ocitne se v mé situaci neměla podobné myšlenky a škodolibý přátel jakých mam já.

.