Rohové digestoře

Digestoř se postupem času stává stále důležitějším pomocníkem v domácnosti, zvláště pokud se rozhodneme spojit kuchyň a jídelní kout. Mnoho lidí koupi digestoře podcenilo, což vyústilo v nedobré následky. Je zde možnost vzniku usazenin mastného prachu na nábytku či celém vybavení domu nebo bytu. To může vést ke zbytečnému znehodnocení.

Digestoř tvoří pevná konstrukce z nerezu, často bývá osazena i sklem. Na sacích plochách se nacházejí filtry pro adekvátní využití digestoře. Existují buď hliníkové a kovové, které slouží k zachycení tuků nebo uhlíkové sloužící k zachycení pachů.

Kvalitní digestoř by měl mít tichý chod, nízkou hlučnost, vysokou účinnost, dlouhou životnost a kvalitní zpracování. V současnosti je vedle výkonu důležitým aspektem při výběru digestoře i design. Kvalitní odsavač par by měl vzduch v místnosti vyměnit 10-15 krát za hodinu. 

Rohové digestoře najdou uplatnění všude tam, kde jsou varná deska nebo sporák umístěny v rohu místnosti. Vyrábějí se v provedeních jak pro levý, tak pro pravý roh místnosti.

Rohových digestořů se vyrábějí 2 druhy: komínové a uhlíkové. Komínové odvádějí páry a nepotřebné zplodiny vzduchu přes komín ven z bytu nebo domu, uhlíkové zajišťují recirkulaci vzduchu v místnosti, to znamená že se přes uhlíkový filtr vzduch čistí a je vracen do místnosti.

Kde koupit rohové digestoře

Ideální je specializovaná prodejna s kvalifikovaným personálem, který dovede odborně poradit. Další variantou jsou on-line obchody prodávající digestoře a jiné elektro do domácnosti. I tam dokáží přes email poradit, na co si dát pozor a jak správě rohový digestoř vybírat. 

Internetový obchodnavíc dokáže nabídnout nižší cenu než běžné kamenné obchody. Je to způsobeno tím, že internetový obchod nemusí mít tolik zaměstnanců a nemusí mít velké prostory, kde prodává své zboží. Jednoduše má jeden obrovský sklad, někde kde je to levné a pak už jen svou prezentaci na internetu. V konečném důsledku ušetří velké peníze, které se odrazí i v koncové ceně pro spotřebitele.