Redial a spol. – není to sexy, není to luxus, je to hadr

Super sexy, luxusní, trendy. Exkluzivní móda z Francie, Itálie a Anglie. Jenom v superlativech popisují prodejci laciný hadr z Číny, který k nám, na Slovensko nebo do Polska chrlí (pravděpodobně) německá firma Queen of Fashion (qoc.de). A nechrlí jen do eshopů, ale i na tržnice. Puberťačky šílí a nakupují údajně luxusní kousky v domnění, že v nich budou taky tak sexy, jako modelka Irina Adamberg (Módní peklo ji velmi trefně překřtilo na Smaženou mrtvolu).  Jenže na Irině ani na jejích kolegyních z QOC není sexy vůbec nic. Všechny fotky jsou jedna jako druhá – extrémní makeup, přetupírované vlasy, pózy, které by ráda uměla leckterá ze sociálních pracovnic postávajících ve vykřičených uličkách. A navrch retuš. Spousta retuše ve Photoshopu. Modelky mají nepřirozeně dokonalou pleť, hladké ruce a nohy, nikde žádný záhyb. Dokonce ani tam, kde obvykle lidé kožní záhyby mívají.

A teď ty luxusní kousky. Luxus znamená přepych. Luxusní móda je móda vyrobená z nejkvalitnějších materiálů, řemeslné zpracování musí být bezchybné, střihy dokonalé. Luxusní móda obvykle mívá i luxusní značku (a tou tedy Redial a spol. fakt není!) a luxusní cenu. Šaty z umělého vlákna, kterým se kroutí švy, jsou zmuchlané už při focení na modelce a vypadají jako povinná výbava do bordelu – to vážně luxus není. I kdyby to prodejci opakovali do bezvědomí! A že jde o laciný šmejd prodávaný na tržnicích nevyvrátí ani pokus některých prodejců tvrdit naivním zákaznicím, že proslulá značka Redial je tak šíleně trendy, že ji prostě trhovci kopírují. Chápu, že je jednodušší věřit tomu, že moje luxusní originální triko za devět stovek je tak superúžasné, že ho potají kopírují v manufaktuře v tržnici Sapa a prodávají u stánku za polovinu. Ve skutečnosti jde ale o naprosto stejné zboží. Pofidérní značku Redial opravdu nebude kopírovat ani silně nepříčetný Asiat.

Český eshop nabízí tyto luxusní koktejlky za 399 korun.

Umělotinová bundička s umělotinovým kožíškem. Když k tomu modelka předvede prsa,  narve se do latexových kraťásků a do kozaček pro striptérky, puberťačky se zblázní a budou bundičku kupovat i ve velikosti XXL.

Sportovní elegance. U nás synonymum pro „vezmi si tepláky a k nim boty na jehle“.

Luxusní kabát Redial z Aukra za 599 korun. Celý je křivě ušitý, spodní lem vypadá hodně podezřele a o dvouřadovém zapínání typu „švadlenka to přehnala s krabicovým vínem“ ani nemluvím.

Luxusní top. S luxusně zpatlanými švy. Materiál jako pavučinka. To znamená, že z něj nejpozději po druhém vyprání bude vytahaný hadr.

A poslední skvost. Tentokrát pro srovnání, jak vypadá na oficiální propagační fotce a jak ve skutečnosti. Prosím, pokud nutně potřebujete tenhle kousek, uvědomte si, že nikoho vážně nezajímá, jakou podprsenku máte. Za totální zvěrstvo považuju vzít si pod triko s děravými zády podprsenku v kontrastní barvě. 

Stejný případ podruhé: první fotka je oficiální, další fotky jsou od prodejkyně z Aukra.  
 

A jak vážně berou dealeři QOC své zákazníky? Jak koukám, nestojí jim ani klient velkoobchodu za to, aby si přečetli text, který je zákazníkům určený. Nemůžu si pomoct, ale já teda nákupní košík vidím VPRAVO.

Bonus na závěr – Irině nějak zapomněli doretušovat ruku