Recenze: Yoga With Adriene

Blog Yoga With Adriene patří mladé instruktorce jógy z Texasu Adriene Mishler. Je jednoduše úžasná, sympatická, milá a krásná, a tím pádem je i ideální adeptkou na první pokus o recenzi i o jógu.

Adriene postuje videa na svůj YouTube kanál přibližně jednou týdně, obvykle jsou to jógové sekvence trvající od nějakých 10 minut do 1 hodiny. Většinou se zaměřují na nějaký konkrétní problém, jako jsou bolavá záda, zkrácené svaly apod.

Další její videa přinášejí instruktáže k jednotlivým jógovým pozicím, vlogy ze života nebo videa o tom, co chystá do budoucna. Momentálně má na YouTube přes 300 000 odběratelů.

Její cvičení jsou vhodná pro všechny úrovně pokročilosti. Kdo je v józe už hodně daleko, možná to pro něj bude příliš lehké. Adriene totiž není žádná hadí žena, která má tělo jako z gumy, a tak se nestává, že by odrazovala své motivované diváky tím, že by po nich chtěla, ať zkoušejí dát třeba obě nohy za hlavu, přičemž by jim to předváděla s lehkostí kupování rohlíků.

Naopak, na rozdíl od některých jiných instruktorů jógy, kteří často působí trochu jako z jiné planety, zdá se tahle mladá herečka z Texasu být celkem normální. Dokonce má jednu sekvenci i pro smrtelníky s kocovinou.

Svou vizáží občas působí dojmem, že tak, jak vstala z postele, šla točit, což je ovšem jedna z věcí, kterou si získává sympatie svých fanoušků. Ve sportovních podprsenkách a vypasovaných mini kraťáskách ji jen tak neuvidíte, čímž se vymyká trvajícímu trendu vysoustruhovaných a dokonale upravených blogujících instruktorek (ne že by ty nebyly inspirativní).

Většina jejích sekvencí nemá za cíl vypustit z diváků duši, hodně z nich je velmi odpočinkových, někomu by se možná mohlo zdát, že už spíš než jóga je to jen takové lehké rozhýbávání (za občasného povalování).

Adriene ale nezapomíná ani na ty, kdo si chtějí dát trochu do těla, a nabízí i klasické vinyasa sekvence, jógu vhodnou pro hubnutí břicha apod. Stačí si projet názvy jejích videí a je to jasné – jsou jednoduché a výstižné.

Její videa mají naprosto dostačující technickou kvalitu, jsou točena ze 2 nebo 3 statických úhlů v HD rozlišení, jsou prosvětlená a bez rušivých elementů. Některá jsou namluvena voice-overem, ale většinou mluví Adriene přímo a celkem hodně.

V některých komentářích ji za to lidé trochu kritizují, ale naštěstí je to celkem klidné a nerušivé, ačkoliv občas možná trošku mimo téma.

Kromě tohoto je jedinou maličkostí, která by se dala Adriene vytknout, její občasná nekonzistence při střídání stran. Občas některou stranu jde dvakrát po sobě, místo aby je vystřídala. Ale to je maličkost, na kterou si stačí dát pozor.

Na blogu yogawithadriene.com jsou videa rozdělená do 4 kategorií – jóga pro začátečníky, základy jógy (pozice), jóga pro hubnutí a vinyasa. Občas přidá nějaký článek, ale nijak to nepřehání – je jich pár do měsíce a jde jen o typické blog posty ze života, motivační články a zdravé recepty.

Blog a YouTube kanál yogawithadriene.com lze rozhodně doporučit začátečníkům a mírně pokročilým, kteří chtějí s jógou začít celkem pozvolna, a dál taky těm, kteří chtějí cvičit jógu doma jako doplněk k nějaké pravidelné náročnější aktivitě.

Yoga With Adriene

  • Blog: yogawithadriene.com
  • Youtube: Yoga With Adriene (http://goo.gl/EDBk8d)
  • Instagram: adrienelouise
  • Facebook: http://goo.gl/bHsxhX