Ray Ban

Sluneční brýle Ray Ban stejně jako celou jejich společnost určitě dobře znáte. Poradíme vám, jak si vybrat Ray Bany, které vám skutečně sednou, a také, jak si dát pozor na koupi nekvalitních padělků. Ray Ban je záruka kvality, a proto by si měl tento článek přečíst každý, kdo má o brýle zájem.

Tyto světoznámé sluneční brýle se staly známými díky Hollywoodským filmům. Původně to byly jen obyčejné sluneční brýle pro letce v americkém letectví. Postupem času se však ze značky Ray Ban stala módní ikona a stylový doplněk, který si získal miliony příznivců po celém světě.

Není proto překvapením, že se tuto společnost a značku Ray Ban rozhodla odkoupit obrovská Italská společnost Luxottica Group, která obchoduje i s jinými světovými značkami.

Cena za značku Ray Ban byla však obdivuhodná. Nejdříve se cena odhadovala na 200 až 300 milionů dolarů, nakonec však byla značka Ray Ban i se všemi módními patenty prodána za úctyhodných 640 milionů dolarů.

V čem jsou Ray Ban jiné?

Poznáte je na první pohled i když jsou samozřejmě všechny kolekce rozdílné. Ray Ban brýle mají sedm kolekcí a to konkrétně Families, Icons, Active Lifestyle, High Street, Fast and Furious, Tech a Craft.

Klasické brýle Ray Ban mají rám z tenkého kovu, který obepíná velké sklíčka. Jsou to ty klasické a hlavně originální „pilotní brýle“. Rám je sice jemný, ale velmi odolný. Toto je první ze znaků, jak odlišit originály od padělků. Rám Ray Ban může být takto pevný a zároveň silný proto, že je zpevněný karbonovými vlákny. To brýlím přidává ty správné vlastnosti.

Skla Ray Ban jsou také unikátní. Většina z nich je polarizovaná, což znamená, že odrážejí špatné sluneční paprsky, které by vás mohly snadno oslepit. Ray Ban brýle také spolehlivě chrání před UV paprsky. 

Sklíčka Ray Ban jsou ochráněny patentovaným povrchem, který zabraňuje jejich poškrábání. Pokud je položíte na nečistý povrch, nepoškrábou se jako jiné brýle. Jejich výrobce však negarantuje tuto vlastnost.

Jak odlišit padělky Ray Ban?

Zde jsou základní triky, jak odlišit pravé Ray Ban brýle od těch falešných.

Ray Ban jsou pevné

Zaprvé, jak již bylo výše zmíněné, originální Ray Ban brýle jsou vyrobeny z kvalitního kovu, který je tvrzený vlákny titanu. Pokud tedy uchopíte tyto brýle do rukou, cítíte, že jsou pevné. Nejsou tak „labilní“ jako falešné Ray Bany.

Můžete zkusit jemně ohnout jejich rám. Pokud vás uvidí prodávající asi vás rovnou vyhodí, proto si dávejte dobrý pozor. Pokud to nepřeženete, Ray Ban originály budou pěkně vzdorovat. Falešný kousek se ohne skoro jako máslo v teplých rukou.

Ray Ban má certifikát

Pokud vám prodávající řekne, že brýle Ray Ban, které prodává, jsou právé avšak nemůže vám ukázat certifikát, tak vězte, že pravé nejsou.

Nebo pokud vám jen nabídne nahlédnout do tohoto certifikátu avšak domů vám ho s brýlemi nedá. Znamená to, že si koupil jedny originály, jejichž certifikát ukazuje a prodává už jen falešné Ray Bany. 

Detaily na Ray Ban

Všímejte si maličkosti. Je jich na Ray Ban brýlích spousta, například na pravém sklíčku by měl být napsán jejich název, tedy Ray Ban. Dobře si ho prohlédněte. Pokud na brýlích chybí, pravé nemohou být.

Pokud tam tento nápis Ray Ban je jen nalepený, nedejbože se odlupuje pryč, tyto brýle budou také pravděpodobně jen falešná kopie originálu.

K brýlím Ray Ban byste měli dostat i originální taštičku s logem Ray Ban. Stejně jako brýle si ji dobře prohlédněte, zda na ní nejsou nějaké výrazné chyby, zda neodpadávají písmenka z loga a pod.

To jsou asi všechny základní tipy jak se vyvarovat nekvalitním padělkům. Hodí se také prostudovat si jiné portály o této tématice. Prohlédněte si také originální fotky Ray Ban a porovnejte s těmi, co chcete kupovat.