Jak na jarní romanci?

Konečně je tu jaro! Ale s tímto obdobím přicházejí i emoce, touhy a snaha zahodit zimní období za hlavu a vrhnout se do něčeho zcela nového. S tím vším souvisí i následující návod, jak a čím si udělat v těchto náročně jarních dnech radost, protože o tom právě toto roční období je.

Tedy, je naprosto nezbytné, aby domovy a byty prostoupila vůně květin! Po Praze je hodně květinářství a některá jsou opravdu velmi necitlivá vůči peněženkám. Tudíž je důležité dobře vybírat, už také proto, že květiny by mohly ve váze vydržet déle než přes noc, ne jako tulipány z Tesca.

Za doporučení stojí květinářství na zastávce Husinecká! K dostání je zde přehršle různých druhů květů za rozumné ceny, vybírat lze z jarního kvítí i z exotických prapodivností a zároveň zbude na koupi rohlíků k večeři, aby se neřeklo.

Polévka je grunt! To všichni vědí od babiček a dědečků už dávno, jenomže kdo by pořád jedl česnečku nebo gulášovku? Polévky, které jsou většinou jako jediné na výběr v jídelním lístku?

Pro ty co chtějí dodržovat staletou tradici jedení polévky, ale zároveň dbají na své zdraví i styl, je tu Polévkárna! Nachází se na Sokolovské ulici a dopřát si zde lze opravdu kvalitní jarní zeleninové polévky i jiná „tuhá“ jídla! Dobrou chuť a zdraví zdar!

Po polévce, kdy slunce svítí a ložnici nebo jídelní stůl zdobí krásný puget, je načase obohatit i vlastního ducha. Každý musí milovat jarní literaturu. Co třeba Romance pro křídlovku od Františka Hrubína? Že to nezní lákavě? Na prosluněné lavičce v parku každý změní názor!

Kdo by neměl pocit, že je jeho šatník mimo? Že na jaro nemá absolutně nic, co by se k němu hodilo? Stačí začít pěkně od podlahy a pořídit si nějaké pěkné spodní prádlo. Protože s ním se pak už lépe snáší ten stav hledání mezi regály, kde se snad nachází nový kabátek nebo sáčko? Novou kolekci plnou fialek a konvalinek mají např. v Tezenis, ale i takový Agent Provocateur není k zahození.

A nakonec je nutné vonět! Jasnou jarní vůni, která provoní i tramvaj číslo 9 na zastávce Hlavní nádraží, představuje vůně pivoňka od L´Occitane. Je příjemně lehká a ideální na první jarní dny. Když se přidá i tělové mléko, lze se spolehnout i na provoněné povlečení na konci březnového rande.

Tak teď už jen vyrazit do parku na procházku nebo do Hájka na první zmrzlinu ve Františkánské zahradě.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang