Proč se oblékat jako Ital z Pitti Uomo?

Veletrh z Florencie představuje klasickou pánskou módu, kterou by měl mít v šatníku bez rozdílu na styl každý. Michal Volf navštívil Pitti Uomo jako specialista na obleky u firmy Koutný.

Méně je více. Právě v duchu tohoto hesla se ubírá i pánská móda. Itálii vládnou jednoduché a padnoucí střihy, kvalitní materiály a zajímavé vzory. Je pryč doba kontrastních knoflíků na sakách, i oblecích s každou knoflíkovou dírkou obšitou jinou barvou.

Více než kdy jindy jde, především v pánské módě, o styl a vhodnost outfitu k dané příležitosti. Myslet si, že pánskou módu představují pouze obleky, je zcela zcestné.

Kdo z pánů chce vypadat dobře, měl by sáhnout po padnoucím oděvu odpovídajícího střihu k příležitosti, na kterou se obléká A kdo chce být i kreativní a trendy, neměl by se bát vzorů a kombinací zdánlivě nekombinovatelného, avšak s potřebnou dávkou citu k tomu potřebného.

Právě vzory materiálů a jejich kombinace je to, o co v pánském oblékání půjde. Dále se nebojte vrstvení jednotlivých kusů oděvů na sebe. Koho by napadlo kombinovat denimovou košili k vlněné kravatě, propínacímu svetru do flanelového obleku? A vypadá to skvěle.

Nebojme se i v zimním období vnést do našich dnů trochu barvy výraznější šálou k tmavému kabátu, ne černými kalhotami. Volme střihy a vzory lichotící našim postavám a mějme styl, který nám vyhovuje, a cítíme se v něm dobře.

Důležité je neplést vycházkové oblečení se sportovním, to v Itálii není k vidění. Pohorky a lyžařská bunda do města nepatří. Kdo sáhne po kvalitních džínech, volnočasové košili, vycházkovém saku a doplní zajímavou bavlněnou šálou, bude se se cítit pohodlně a vypadat stylově. Právě doplňky korunují jednoduchý outfit a vynesou ho o dvě úrovně výše.