Proč móda potřebuje Mouvo

Událostmi nejnabitější víkend je u konce: MBPFW, udělování cen Czech Grand Design a Mouvo. Ačkoliv všechny zmíněné události byli velmi lákavé, pro budoucnost módy mělo největší smysl právě Mouvo. 

Tento jednodenní festival se světem fashion nemá nic společného jen zdánlivě. Mouvo byl přehlídkou lidí, co ovládají grafiku, art, technologie a nová média na úrovni, co inspiruje. Na dlouho.

Motion design. Svět se zrychluje a lidé s ním. Číst si módní časopisy na papíře je pasé, ví to všichni. I staromilci, co si je za hříšné peníze pořád kupují. Proto je svět fashion médií stále víc inspirován animací, internetovou reklamou, rychlým střihem.

„Za včerejší akci si organizátoři zaslouží pusu“, napsal marketér Jakub Havránek na facebook události. A nelze souhlasit víc: studio Oficina představilo zajímavé vizuální designéry z Čech i zahraničí. Opravdové hvězdy (americký designér Danny Yount) či mladé a neklidné, kteří mají před sebou velkou budoucnost (Jan Sládečko).

Svět módy a médií se musí stále inspirovat u jiných oborů, jinak se bude přirozeně neustále vykrádat. Zatímco dřív byla praxe hledat nové podněty u tradičního umění v galeriích a historických kostýmech, dnes je to právě motion design, který by mohl inspirovat, jak udělat funkční fashion médium. Jedno je jasné: musí být v pohybu.