Proč jít letos na Designsupermarket

To nejlepší z českého designu, speciální módní hosté ze zahraničí, bujaré večírky a dobroty k jídlu. Kolik dalších důvodů jeden potřebuje, aby se vydal na letošní Designsupermarket?

Dům U Minuty toho letos zažil hodně. Od období renesance tu asi tolik zábavy nebylo: nejdřív Designblok, pak Prague Design Week, následoval Famufest a teď Designsupermarket. Možná je design poněkud nadužívané slovo.

Co by návštěvníci letos rozhodně neměli minout?

Na prvním místě je instalace a přednáška návrhářského dua Muslin Brothers, které v Praze premiérově uvádí Fashionbook.cz ve spolupráci s izraelskou ambasádou a Designsupermarketem.

V čem spočívá jejich revolta či jak vytvářet oděv a bojovat s předsudky se diváci dozví na jejich přednášce. Už teď je jasné, že se nebude jednat o klasickou formu prezentace, ale spíš půjde o performance.

Stejně významným hostem jsou holandští Fashionclash Maastricht. Kurátoři s sebou přivezli módu, doplňky a šperk od pěti designérů. Tajemstvím není, že si na Designsupermarketu chtějí vybrat české tvůrce, kteří se budou prezentovat v Maastrichtu.

Z českých počinů se návštěvníci mohou těšit zejména na dvojici Veronika/Viktorie. Nabízí vázy, zrcadla a další předměty, které svým jednoduchým, ale přesto výrazným vzhledem ozdobí každý interiér.

Tvořit v páru je zřejmě ústředním motivem letošního Designsupermarketu, protože boduje i další duo Horká/Frišonsová. První společná ready to wear kolekce návrhářek se skládá z mikin, tunik, topů a doplňků. Krejčovské dovednosti Horké se zde potkávají s futuristickými printy od Vojtěcha Veškrny.

Koncept Local Icons, za kterým stojí módní publicistka Veronika Ruppert a podnikatelka-designérka Katarina Kral nabízí produkty ryze českých firem: Prestiže, roláky Jitex, košile Vavi, rukavice Napa a další.

A seznam začíná být dlouhý, což je u článků publikovaných na internetu vždycky otrava. Proto jen poznámka na okraj: na Designsupermarketu jsou nejlepší večírky. K tanci i poslechu zahrají Designer Dj’s, Floex, Radeq Brousil, nebo Mykado.

Na renesančním ochozu za svitu disco koule protančí střevíce i zarytý sociální fobik. Komu z toho nabitého programu vyhládne, žaludky chutně zasytí Foodmasters 3000 se svým debutovým menu. Kávu servíruje espresso bar Original Coffee.

Info

Designsupermarket se koná v Domě U Minuty, Staroměstské nám. 4, Praha 1. Dnes ve 12-21, v sobotu v 10-21, neděle od 10 do 19 hodin. Vstupné činí 120 Kč na 4 dny, zlevněné 100 Kč, děti do 12 let neplatí nic. Prostor není bezbariérový ani sem není možné vodit žádná zvířata.