Rozhovor s Davidem Scheffenem

Tomuhle make-up artistovi přídavné jméno hvězdný skutečně sedne. Líčil Sharon Stone nebo Paris Hilton, a nyní je hlavním vizážistou značky Nars. Rozhovor vznikl při prezentaci značky Nars na český trh.

David Scheffen sice pracoval s řadou celebrit (celý výčet si snad ani nejde zapamatovat), ale chová se velmi skromně a mile.

Čím se Nars odlišuje od ostatních kosmetických značek?

Naší filosofií je, že líčení musí být zábava. Nikdo by vám neměl říkat, jaké barvy nebo produkty používat. Můžete všechno, jde jen o způsob a dobrý odstín. Zakládáme si na tom, že naše odstíny jsou natolik kvalitní, že sluší každému.

Tomu nemůžu věřit. Skutečně může každý nosit jakoukoliv barvu? Jako bruneta si například můžu dovolit modré stíny?

Samozřejmě! Nemusíte si jimi natřít celé víčko, stačí když tímhle odstínem zvýrazníte jen část oka. Je to o práci s detailem. Když máte zdravou, rozzářenou pokožku, můžete si dovolit cokoliv.

Na co se tedy máme při líčení zaměřit?

Váš vzhled by měl působit čistým dojmem. Nic nepřehánět, vypadat zdravě. Zaměřit se na klady svého obličeje a potom je zdůraznit.

Prozraďte čtenářům nějaký svůj osobní trik…

Nanášejte tvářenku přímo na lícní kosti, víc vyniknou. Vždy si trochu zvýrazněte obočí, budete pak působit mladistvějším dojmem. Pokud máte problém s aplikací tekuté linky, položte si zrcátko na stůl, natáhněte víčko a dívejte se do něj směrem dolů, půjde to snáz.

S jakou celebritou jste nejraději spolupracoval?

Obecně musím říct, že mě spolupráce se známými ženami moc baví. Kupodivu se totiž nebojí experimentovat. Ale nejradši mám Sharon Stone, protože je opravdu neuvěřitelně krásná, ale zároveň skromná a přirozená.

Kde hledáte inspiraci?

Strašně mě baví pozorovat lidi na ulici, vždy zkoumám, jak jsou ženy nalíčené. Možná se budete divit, ale právě díky tomu jsem se hodně ve své práci naučil.

Jak trávíte čas, když právě nepracujete?

Potuluju se po muzeích a galeriích, mám rád kreativní nápady všude okolo sebe.

Značka Nars je v České republice k dostání exkluzivně v síti parfumerií Sephora.