Představujeme: Anne-Catherine Frey

Styl Anne-Catherine Frey vyzařuje čistotu, přirozenost a nenucenost. Tato z Lucemburska pocházející studentka pařížské módy se objevila na blogu The Sartorialist a na mnoha dalších webech, které se věnují módě v ulicích. 

Proč vlastně nemáš žádný blog?

Asi proto, že se bojím. Vést dobrý blog vyžaduje talent a spoustu času, zatímco já jsem skoro pořád ve škole. Ale tolik lidí mě přesvědčuje, abych si blog o sobě založila, tak zřejmě neodolám. Chtěla bych začít co nejdřív a zbytek ukáže čas.

Jaké to je být vyfocená od samotného The Sartorialist?

Je to neuvěřitelný zážitek. Ale ne proto, že je to ten slavný člověk, ale proto, že je to jeden z nejpříjemnějších lidí, jaké jsem potkala. Myslím, že je to na obrázcích lidí, které fotí, vidět. Vždycky se těším, že ho zase někde potkám.

Studuješ módní design. Přemýšlíš hodně o tom, co sama nosíš nebo jsi spíš “kovářova kobyla” ?

Popravdě, někdy se stydím za to, jak na sebe věci jen tak naházím. To dělám hlavně, když jdu do školy. Jsem tam od rána do večera, takže chci mít pohodlí. Jindy se samozřejmě snažím, ale musí mi být za každou cenu příjemně.

Naposledy jsem si třeba na Fashion week vzala kalhoty od pyžama s košilí a vysokými podpatky. Myslím, že to vypadalo opravdu dobře. Moje rada je: pořiďte si hlavně úžasné boty. S nimi bude většina toho, co máte v šatníku, vypadat dobře.

Jací módní návrháři tě inspirují?

Nejradši mám Garetha Pugha, Ricka Owense a Alexandra Wanga. Pracovat pro ně by pro mě byl opravdu učiněný sen!

Kdyby sis mohla vybrat jen jediný kousek ze svého šatníku, co by to bylo?

Asi by to byla taška od Alexandra Wanga. Koupila jsem si jí už před rokem a půl, a od té doby se na všechny ostatní kabelky snáší prach. Je mimořádně prostorná, ale zároveň se hodí, když jdu na nějakou party.

Považuješ sama sebe za módní ikonu?

Tohle slovo vážně nemám ráda, je děsivé! Myslím, že svým oblečením dávám najevo svoje emoce, ale nic víc v tom nevězí. Těší mě, když se lidem líbí, co nosím. A to je všechno. Na druhých si cením osobního stylu, ne toho, co zrovna mají na sobě.

A kdo má podle tebe styl?

Elly Jackson z La Rue. Připadá mi, že je za každé okolnosti věrná sama sobě. To, co nosí,  na ní vypadá velmi věrohodně.

Kde nejraději nakupuješ?

V obchodě se šperky “Corpus Christi” v Paříži, a jinak samozřejmě jako skoro každá holka miluju londýnský Topshop.

Co ty a líčení? Máš nějaké triky?

Pořád chodím pozdě, takže když vyrážím z domova, mám často ještě mokré vlasy. Ale můj kadeřník je opravdový génius. Potom, co mě ostříhal, si s vlasy nemusím nic dělat, stačí, když uschnou.

Na obličej používám krém z Bodyshopu, pak nemůžu být bez korektoru od M.A.C. a na závěr si ztmavím a zvýrazním obočí. Vyznávám hlavně jednoduchost, ráda působím “čistě”.