Pravý čas na nákup zahradního grilu

(Komerční sdělení) Podzim přináší ještě řadu krásných dnů, které si můžete užít třeba tak, že si s přáteli ugrilujete něco dobrého. Pořídit si zahradní gril se přitom vyplatí právě nyní, kdy je řada sezónních akcí a slev. Jak vybrat vhodný zahradní gril?

Zahradní grily bychom neměly rozhodně vybírat jen podle ceny. Samozřejmě že i u grilů platí rčení: nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci. Proto investujte do kvality. Laciné zahradní grily vám nevydrží příliš dlouho, navíc se vám na nich nebude dobře grilovat.

Zahradní gril na dřevěné uhlí

Zahradní grily na dřevěné uhlí jsou oblíbenou klasikou. Jídlu dává grilování na dřevěném uhlí ten pravý šmak. Tyto grily jsou skladné, snadno přenosné a ugrilovat na nich můžete pohodlně naložené maso, zeleninu i další dobroty.

Zahradní grily s odklápěcím víkem jsou navíc praktické. Nemusíte řešit, kam rychle víko odložit, jako je tomu v případě zahradních grilů, jež mají víko odkládací. Zvažte také pořízení takového zahradního grilu, který vám poskytne dostatečné místo na grilování a určitou odkládací plochu, která je při grilování více než praktická.

Jak zdravě grilovat

Pokud se ještě letos rozhodnete pořídit si nový zahradní gril a vyzkoušet ho, nezapomeňte na zásady zdravého grilování. Při grilování na dřevěném uhlí si dejte pozor, aby vám plameny nešlehaly příliš vysoko a maso nespálily. Plameny často nevhodně přiživuje oheň, který kape na uhlíky. Tomu se snadno vyhnete, když budete používat grilovací tácky. Navíc maso nemusí v oleji plavat – často stačí ho lehce olejem potřít a okořenit.

Ke grilovanému masu si samozřejmě nezapomeňte nakrájet čerstvou zeleninu a naservírovat kvalitní celozrnné pečivo. Pak už jen stačí otevřít si láhev dobrého vína a můžete si užít tu pravou Hawaj.cz.