Poznáte všechny typy kabelek? Přinášíme jejich přehled

Není kabelka jako kabelka. Kabelky jsou jako kytičky na rozkvetlé louce, každá je jiná a každá má svůj název.

V posledních letech se v módních kolekcích s kabelkami objevila celá řada nových typů kabelek, kabelek různých tvarů a k různému účelu či příležitosti. Jenže ruku v ruce s tím, jak vznikají tyto nové druhy kabelek, vzniká také stejné množství různých pojmenování a slov, které tyto nové kabelky označují.

Je to samozřejmě správné a logické, že nové věci dostávají nová jména. Jenže jak se v tom má člověk orientovat? Je to čím dál obtížnější. Zde je pár vět o kabelkovém pojmosloví.

Přehled typů kabelek

Aby se člověk v moři názvů dámských kabelek neutopil, zde je malý přehled těch nejrozšířenějších a nejznámějších druhů tašek a kabelek.

Shopper

Shopper je označení pro velkou kabelku, která je něco mezi módním doplňkem a taškou na nákupy. Obvykle s tímto typem kabelky vyráží žena třeba do města, na procházku nebo do práce.

Kabelka pojme jak osobní věci a láhev s vodou či drobné občerstvení apod., tak malý nákup pořízený cestou domů z práce. Shopper by měl mít dostatečně velká ucha a dostatečně velký objem, aby byl schopen unést kdeco.

Messenger

Messenger je praktická kabelka na cesty mimo domov, kdy je třeba mít u sebe pouze nejnutnější věci – mobilní telefon, peněženku, klíče a jiné nepostradatelné drobnosti.

Vyrábí se z mnoha materiálů. Vybrat si lze z nejrozmanitějších tvarů a také barev.

Psaníčka

Psaníčka jsou velmi malé kabelky do ruky, které mohou mít poutko či řetízek. Příliš věcí si do psaníčka žena nedá, maximálně kapesníček, rtěnku, žvýkačky a klíče. Peněženka ani mobilní telefon se do něj nevejdou. Napěchované psaníčko nevypadá příliš dobře.

Psaníčka se hodí do společnosti – jak pro oficiální příležitosti, tak na párty a večírky či třeba do divadla.

Sportovní kabelky

Sportovní kabelky není nutné nosit jen na lekci jógy či pilates. Lze je nosit do města, do práce, na procházku a podobně. Takové kabelky nezapřou sportovního ducha a zároveň neskryjí nic z ženskosti a neuberou ženě na přitažlivosti. I sportovní kabelka může vypadat sexy, vkusně, elegantně a stylově.

Weekender

Velká kabelka Weekender je uzpůsobená k přenosu velkého množství věcí. Ať už jde o sportovní oblečení, když žena míří do fitka či tělocvičny, nebo o nutné a potřebné věci, když se chystá odjet na víkend pryč. Padne do ruky všem, kteří se nechtějí tahat s nudnými sportovními taškami či batohy.

Kabelky pytle

Pohodlné kabelky ve tvaru pytle jsou ideální ve chvíli, kdy je nutné s sebou vzít např. sportovní oblečení na lekci zumby, nebo boty na přezutí, když už se v lodičkách nedá ujít ani metr.

Vejde se do nich hodně věcí. Ovšem minusem je, že uvnitř pytle je jen jedna kapsa. Většinou se tak věci pomíchají a zpřeházejí a dlouho trvá, než se najde věc, pro kterou žena do kabelky sáhla.

Minikabelky

Minikabelky jsou malé kabelky na šňůrce či řetízku a používají se tehdy, když člověk s sebou musí vzít jen ty nejnutnější věci, jako je peněženka a mobilní telefon.

Praktické a roztomilé minikabelky se hodí jak do společnosti, tak i na procházku, do města i do přírody.

Kufříkové kabelky

Tzv. kufříkové kabelky nebo také business kabelky jsou neodmyslitelnou součástí žen, které si domů i do práce berou různé listiny a dokumenty. Kufříkové kabelky jsou vyrobeny z pevného materiálu, aby se neprohýbaly a dokumenty se nijak nepoškodily. Vynikají svou jednoduchostí a elegancí. Už dávno neplatí, že musí být jen černé barvy.

Ať už si žena vybere univerzální psaníčka, elegantní kufříky, pohodové pytle, roztomilé minikabelky, praktické weekendery, stylové sportovní kabelky, messengery na běžné nošení či velké shopper kabelky, vždy může vypadat stylově a neodolatelně.