Poznáte všechny typy kabelek? Přinášíme jejich přehled

Není kabelka jako kabelka!“ Mohla bych parafrázovat okřídlené rčení, kdybych chtěla předeslat, o čem bude řeč v tomto článku. A pokud sledujete současnou nabídku kabelek na trhu, prohlížíte si módní magazíny nebo eshopy s módními doplňky, určitě mi dáte za pravdu. Kabelky jsou jako kytičky na rozkvetlé louce: každá je jiná a každá má svůj název.

V posledních letech se v modních kolekcích s kabelkami objevila celá řada nových typů kabelek, kabelek různých tvarů a k různému účelu či příležitosti. Jenže ruku v ruce s tím, jak vznikají tyto nové druhy kabelek, vzniká také stejné množství různých pojmenování a slov, které tyto nové kabelky označují.

Je to samozřejmě správné a logické, že nové věci dostávají nová jména, jenže …jak se v tom má chudáček človíček orientovat? Jak si má umět pod tím kterým názvem představit právě to, co měl namysli tvůrce kabelky, módní návrhář, prodejce ve značkové prodejně – a jak, a to je to nejdůležitější, jak to má vysvětlit příteli nebo manželovi (aby pochopil, po jaké kabelce právě toužíme a jakou nezbytně potřebujeme)?

A proto, že je čím dále obtížnější se v těch různých novodobých pojmenováních, která se vžila pro kabelky různých druhů, a v celém tom pojmosloví, které se k dámským kabelkám váže, vyznat, rozhodla jsem se toto téma blíže prozkoumat. Tak např. Messenger. Messenger není jen expresní kurýrní služba po Praze nebo komunikační aplikace v telefonu, ale také typ dámské kabelky. Víte, jak taková kabelka typu Messenger vypadá? Já to ještě nedávno nevěděla. A víte, jaké existují další druhy kabelek a jak se jim mezi „zasvěcenými“ říká?

Přehled typů kabelek

Abyste se v moři názvů dámských kabelek neutopili, přinášíme malý přehled těch nejrozšířenějších a nejznámějších druhů tašek a kabelek.

Shopper

Shopper je označení pro velkou kabelku, která je něco mezi módním doplňkem a taškou na nákupy. Obvykle s tímto typem kabelky vyrážíme třeba do města, na procházku, do práce. Kabelka pojme jak osobní věci a láhev s vodou či drobné občerstvení apod., tak také to, co jste pořídila v obchodě cestou domů z práce. Shopper by měl mít dostatečně velká ucha a dostatečně velký objem, aby byl schopen unést kdeco.

Messenger

Messenger je praktická kabelka na cesty mimo domov, kdy potřebujete mít u sebe pouze nejnutnější věci – mobilní telefon, peněženku, klíče a jiné nepostradatelné drobnosti. Vyrábí se z mnoha materiálů. Vybrat si lze z nejrozmanitějších tvarů a také barev.

Psaníčka

Psaníčka jsou velmi malé kabelky do ruky, které mohou mít poutko či řetízek. Příliš věcí si do psaníčka nedáte, maximálně kapesníček, rtěnku, žvýkačky, klíče. Peněženka ani mobilní telefon se do něj nevejdou, pokud byste se přece jen snažila je do psaníčka napěchovat, nevypadalo by to příliš dobře. Psaníčka se hodí do společnosti – jak pro oficiální příležitosti, tak na párty a večírky či třeba do divadla.

Sportovní kabelky

Sportovní kabelky nemusíte nosit jen, když jdete na lekci jógy či pilates. Lze je nosit do města, do práce, na procházku aj. V nositelce kabelky nezapřou sportovního ducha, ale zároveň neskryjí nic z její ženskosti a neuberou jí na přitažlivosti. I sportovní kabelka může vypadat sexy, vkusně, elegantně a stylově.

Weekender

Velká kabelka Weekender je uzpůsobená k přenosu velkého množství věcí, ať už sportovního oblečení, když míříte do fitka či tělocvičny, nebo nutných a potřebných věcí, když se chystáte odjet na víkend pryč. Padne do ruky všem, kteří se nechtějí tahat s nudnými sportovními taškami či batohy.

Kabelky pytle

Pohodlné kabelky ve tvaru pytle jsou ideální ve chvíli, kdy je nutné s sebou vzít např. sportovní oblečení na lekci zumby, nebo boty na přezutí, když už v lodičkách neujdete ani metr. Vejde se do ní hodně věcí, ale minusem je, že uvnitř pytle je jen jedna kapsa, většinou se vám věci pomíchají a zpřeházejí a dlouho trvá, než najdete věc, pro kterou jste do kabelky sáhla.

Minikabelky

Minikabelky jsou malé kabelky na šňůrce či řetízku a používají se tehdy, když člověk s sebou musí vzít jen ty nejnutnější věci, jako je peněženka a mobilní telefon. Minikabelky se hodí jak do společnosti, tak i na procházku, do města i do přírody.

Kufříkové kabelky

Kufříkové kabelky nebo také byznys (business) kabelky jsou neodmyslitelnou součástí žen, které si domů i do práce berou různé listiny a dokumenty, které se nemohou zmačkat. Kufříkové kabelky jsou vyrobeny z pevného materiálu, aby se neprohýbaly a dokumenty nijak nepoškodily. Vynikají svou jednoduchostí a elegancí. Už dávno neplatí, že musí být jen černé barvy.

Ať už si vyberete univerzální psaníčka, elegantní kufříky, pohodové pytle, roztomilé minikabelky, praktické weekendery, stylové sportovní kabelky, messengery na běžné nošení či velké shopper kabelky, vždy můžete vypadat stylově a neodolatelně.