Plavky

Katalog Plavky 2013 shrnuje nabídku různých českých e-shopů, které prodávají plavky. V sortimentu plavek se nachází dvoudílné i jednodílné plavky. Plavky pro ženy, dámy, dívky i muže a děti. Opalovací plavky, plážové plavky, sportovní plavky. A nechybí samozřejmě ani doplňky k plavkám.

Trendy pro plavky 2013

Zatímco dámská móda se mění sezonu od sezony, ta pánská (přinejmenším v některých oblastech) zůstává víceméně konstantní a mění se jen pozvolna. Dobrým příkladem jsou plavky. Dámské dvoudílné plavky vždy kopírují aktuální módní trendy a na každou sezonu jsou navrhovány nové kolekce plavek, kdežto jednodílné ženské plavky nebo pánské plavky jsou více podřízeny svému účelu než módě, a proto se co se týče střihu ani barevného provedení tak bouřlivě nevyvíjí a nemění. Každá žena chce vypadat stylově a moderně a slunná pláž je prostě skvělá příležitost, kde se můžeme „postavit svět na obdiv“.

Dámské plavky 2013

V letošním roce móda čerpá inspiraci z 50. a 80. let, v oblibě je retro styl a ventage. Platí to i o trendech, které ovládly plavky. Objevují se proto např. plavkové kalhotky, které jsou vyvýšené (jako nosili naše babičky v padesátých letech). Z tohoto trendu asi nebudou mít příliš radost páni, kteří rádi obdivují ženské zadečky, resp. krásná plavková tanga (že se vám dívají na zadek vám málokterý chlap přizná).

Vzhled, barva, design

Prim hrají květinové a zvířecí vzory, puntíky, proužky nebo abstraktní geometrické motivy. Z barev je asi nejvíce in modrá, resp. námořnická modř, ale vlastně ne jen ta. Letošní sezona přeje výrazným pastelovým barvám. Co se týče střihu je nabídka rozmanitá, od bikin, přes plavkové podprsenky s vycpávkami a kosticí až po jednodílné plavky, které ovšem nejsou tou nejlepším volbou při opalování. Každá žena, která si kupuje jednodílné plavky, ale dobře ví, proč jim dává přednost před těmi dvoudílnými: jsou vhodnější do plaveckého bazénu a dokáží opticky zformovat a vylepšit postavu. Na plážích ale budou i letos jednoznačně převládat plavky dvoudílné.

Plavky pro muže

I letošní léto uvidíme muže nejčastěji v nohavičkových plavkách a plavkových kraťasech, které se hodí na pláž a při rekreačním sportování. Na rozdíl od plavek pro ženy, kterým kralují hravé a pestré barvy, jsou mužské plavky více decentní, převládají tmavě modré a šedé odstíny. Plavky mohou být zdobené drobným proužkem nebo drobnými geometrickými ornamenty. Do bazénu je vhodné mít klasické plavkové slipy.