Plavky pro odvážné ženy: Monokiny!

picture-29-1369836218-5759041

Nedávno jsem zaslechla dvě holky povídat si o monokinách a neměla jsem potuchy, o čem se to ty slečny vlastně baví. No řekněte samy, slyšely jste někdy o pojmu monokiny?

Abych ukojila svou zvědavost, vyhledávala jsem, četla jsem, prohlížela si, listovala a porovnávala. Nyní už můžu s klidem prohlásit, že už vím, co to ty monokiny vlastně jsou, a o svou čerstvě nabytou vědomost se s vámi ráda podělím.

Monokiny jsou plavky, které byly navrženy v 60. letech 20. století. Představují jednodílné plavky, které jsou po stranách, zepředu i zezadu dosti vykrojené, takže toho mají hodně společného se svými příbuznými – bikinami. Můžeme si tedy na rovinu říct, že to jsou plavky pro hodně odvážné ženy. Ale na druhou stranu, protože jsou jednodílné, resp. vrchní a spodní díl jsou spojeny nějakým kusem látky, síťoviny či jinými doplňky, mají na rozdíl od bikin tu výhodu, že pokud se smočíte či ponoříte do vody, plavky drží! Tudíž vše zůstane na svém místě a vy se nemusíte bát žádného faux pas.

A to je možná i důvod, proč jsou tolik oblíbené u známých osobností. Vyzkoušejte je i vy! Alespoň na malou chvíli se staňte celebritou na pláži u moře, u přehrady či na koupališti např. v monokinách Enrika značka Etna. Tyto černobílé plavky jsou kombinovány s červenou barvou. Ramínka se zavazují za krkem, jejich střih zeštíhluje postavu, mají vyztužené trojúhelníkové košíčky bez kostic se vzory srdcí a ozdobný detail na spodním dílu plavek –plastovou sponu ve tvaru srdíčka, která upoutá pohled každého muže.