Péče o pleť jako ze starodávné lékárny

Julie Eliott představuje moderní mastičkářku v tom nejlepším slova smyslu. Je podnikatelkou, ale také lékárnicí, tvůrkyní parfémů, světoběžnicí i studentkou antroposofie.

Když si přičichnete k pleťovým balzámům, které v rámci své značky In Fiore vytváří, na mysl vám vytane obraz třeba starodávné benátské lékárny se všemi elixíry mládí a krásy. Ale In Fiore pochází ze San Francisca, založena byla v roce 1999 a žádný elixír vám podle Julie neudělá krásnou pleť, když nebudete dostatečně disciplinovaní.

Jako třeba vizážistka a influencerka Violette, jejíž tutorialy mají díky své jednoduchosti a dokonale zvládnuté vizuální stránce, tolik fanoušků. Violette, která produkty In Fiore miluje, dodržuje velmi přísný režim v péči o pleť. „Nemusí to být nic složitého a nepředstavujte si rituál, kde použijete 25 produktů,“ říká mi v Praze Julie.

Přijela sem do Ingredients představit svou značku, která je zde nově k dostání, a něco mi říká, že z ní budou Češi nadšení. Kombinuje totiž bio esenciální oleje, bylinné výtažky a květinové vody

Některé produkty mají homeopatické, hojivé nebo protizánětlivé účinky a hodí se pro všechny typy pleti. Na jejich vůni můžete snadno získat závislost a těšit se, až se budete odličovat nebo aplikovat krém či sérum. 

Kdo se o péči o pleť intenzivně zajímá, bude chtít vyzkoušet odličovač Lustra, který díky ricinovému oleji pomáhá rozproudit lymfu. Značce se podařilo skvěle zkombinovat to nejlepší z asijské i francouzské péče o pleť.

Není divu, že In Fiore milují slavní make-up artisté i celebrity jako třeba Catherine Zeta-Jones a její dcera Carys, modelka Lara Stone, Gwen Stefani, Anne Hathaway nebo Liv Tyler.

Osobní tipy od Julie Elliott v péči o pleť

  • Myslete na to, co jíte. Pokud to budou jen hranolky, bílé pečivo a sladkosti, nezachrání vás žádný přípravek na světě.
  • Odličujte se dřív než sebou plácnete večer na gauč. Klidně si obličej masírujte a koukejte u toho na svůj oblíbený seriál.
  • Nemusíte vrstvit x přípravků na sebe. Stačí sérum a krém na noc. Ráno k tomu přidejte opalovací krém
  • Používejte suchý kartáč na tělo, nejlépe 4krát týdně, pak si dopřejte koupel, která zbaví tělo toxinů lépe než sprcha.
  • Dodejte své zralejší pleti mořský kolagen v podobě rozpustného prášku.