Pavel Brejcha for Douglas

Talentovaný návrhář se spojil s německou parfumerií a na světě je vánoční dárek, který má nadčasový design a vznikl v České republice.

Pavla Brejchu netřeba představovat. Kdo by ho neznal, tak: studoval UMPRUM v Praze a své formální vzdělání dovršil na IFM v Paříži. Několik let působil jako designér a asistent u světoznámých značek jako Balenciaga, Zara, Maison Giles Rosier, JCDC nebo Peclers.

Brejchova tvorba se dá charakterizovat jako střet emocí a definované struktury, kdy se dynamičnosti dostává řád a jasné linie. Osobní styl českého designera lze definovat jako: constructivist vs. impressionist.

Pavel se podílel na tvorbě vánočního dárku pro parfumerii Douglas, který zákazníci získají, když v během listopadu utratí na prodejně 6 000 Kč.

„Pracoval jsem od základních skic nápadů, přes 3D modely z papíru a posléze i z kůže. Touto cestou vznikl tvarový princip, který jsem po společných konzultacích převedl dokonečné podoby. Dámské kožené psaníčko má efektní střihové řešení z jednoho kusu, minimalistické zapínaní a dvě linie šití. Pro mě tento tvar symbolizuje dokonalou formu s dostačujícím prostorem pro vše pobebné. Připomíná mi úlomek, střep, neboli pazourek, takový talisman z černé hvězdy… Jakýsi neodolatelný objekt touhy. Tento poetický motiv byl také předlohou pro fotografickou kampaň celého projektu.“

Vizuál fotil Adam Křena, jehož práci lze v rámci české módní fotky vidět stále častěji. Ať už se jedná o Esprit, Dolce Vitu či lookbooky návrhářů Filipa Jakaba, Moniky Drápalové nebo Petry Ptáčkové.

Výrobu psaníčka měla na starosti česká firma Elega, která v Třebechovicích pod Orebem zaměstnává okolo stovky zaměstnanců a její historie sahá do 2. poloviny 19. století.

Nabídka je velmi limitovaná a platí do vyprodání zásob.