Ozdobte si popelnici

Romatické duše určitě zaplesají nad úžasnými samolepkami z Tchiba. V sadě za stovku je jich pět, čtyři malé a jedna velká. A jsou růžovo-oranžovo-bílé. Tchibo dokonce předvádí, jak takové růže můžou krásně ozdobit třeba popelnici.

Když mi Bára poslala odkaz, psala, že je to jedna z nejbizarnějších věcí, kterou poslední dobou potkala na českém internetu. A já s ní naprosto souhlasím. Plácnout na popelnici umělohmotnou samolepku je skoro stejné, jako vyrazit na ples v teplákách. Plácnout na popelnici umělohmotnou samolepku s růžemi je jako vzít si na ples k těm teplákům i gumáky. Vůbec se nedivím, že za původní cenu 149 korun se nepodařilo obchodu tuhle příšernost prodat. V téhle zemi je naštěstí zřejmě pořád ještě málo bydlenek a zdobilek.

Ona je to poslední dobou divná móda lepit všude samolepicí dekorace. Dávají se na stěny, na nábytek, na dlaždičky, na zrcadla… Na popelnici je ale vážně vidím poprvé. Potkat tohle někde na ulici, asi budu nechápavě kroutit hlavou ještě druhý den. 

Jasně, popelnice nejsou nic, co by nějak zkrášlovalo a zdobilo. Než na ně ale naplácat samolepky s naprosto nelogickým motivem růžiček, dá se s nimi provést i něco daleko zajímavějšího. Takhle se třeba na popelnicích vyřádil grafik a ilustrátor Jacob Livengood z Kalifornie. 

A umíme to i u nás. Narozdíl od umělohmotných samolepek z Tchiba je tahle výzdoba popelnice prostě skvělá.

Tahle popelnice je sice trochu ulítlá, ale líbí se mi taky.

A takhle popelnici pojala výtvarnice Gabriela Popovičová.

Úžasně se na popelniciích vyřádili v Zářečí u Bechyně. Tam uspořádali akci Trumfni svého souseda a vesnici ozdobily popelnice malované, vtipné, veselé – prostě skvělé. I když se tahle akce odehrála už před čtyřmi roky, snad tam pořád ty popelnice mají. Jen se nemůžu rozhodnout, která z nich je nejhezčí, jestli rybí, psí, kočičí, pohádková nebo kytkatá.

 No není to paráda? Myslím, že jsem se právě stala velkým fanouškem pomalovaných popelnic. A velkým odpůrcem popelnic s divnými samolepkami.