Oscarové módní přešlapy!

Dnes v noci to vypukne! Velká událost – předávání cen Oscar! Tím, že se přenos vůči minulosti o něco zkrátil, není už předávání cen utrpení, ale někdy i zábava.

To, jaká to byla někdy na červeném koberci módní legrace, přináší následující rekapitulace těch nejpodivnějších šatů, které se objevily na filmové noci nocí.

Hilary Swank

Hilary Swank v Dior šatech možná chtěla být něco jako víla nebo jako unavená bohyně z Olympu. Každopádně boty, v kterých jí klouže noha a krajkové šaty přetažené něčím, co připomíná období masopustu a dětských karnevalů, doplněné o nevkusnou sponu, neudělaly Hilary dobrou službu.

Možná že kdyby vyrazila jen v bílých mini, bylo by to nakonec lepší. Rok 2003 sice nebyl pro Hilary šťastným obdobím na rudém koberci, ale na vesnickém průvodu v Čechách by jistě uspěla!

Jada Pinkett Smith

Jada Pinkett Smith v šatech od Versace v roce 1997 rozhodně všem vytřela zrak. Možná, že kdyby se v tomto modelu objevila i na dnešním večeru, její dcera Willow by se propadla do nějakého suterénu, kde by pak svou frustraci musela rozstříkat po zdech za pomocí svých vlasů. V té době už asi na světě byla, nicméně o její módní úchylce se ještě nevědělo. Nicméně, jak je vidno, jablko nepadá daleko od stromu.

Demi Moore

Demi Moore v roce 1989 vyrazila na večírek v něčem, pro co snad není ani pojmenování. Jediné, co ji omlouvá, je to, že v této době vypadala příšerně i Sarah Jessica Parker. Jiný důvod těžko najít.

Model, který nemá svého návrháře rozhodně umožnil, aby vynikly vnady a přednosti slavné postarší manželky mladého krasavce. Nicméně ještěže byl v té době Ashton malý chlapec. Nebo tohle možná viděl, a proto to dopadlo, jak to dopadlo.

Tyra Banks

Tyra Banks sice vybírá modelky a má velké slovo v oblasti módy… Nicméně viděla se, než vyšla před fotografy? Možná že ne, pokud na ni zasvítilo slunce, odlesk v jejích zrcadlových šatech ji musel zcela oslepit.

V roce 2000 tedy Tyra z předávání cen nic neviděla, protože jinak si těžko vysvětlit ono psaníčko, které lze zahlédnout za výlohou vietnamských obchodů ve Spálené. Šaty by měly být od Vera Wang, na což není, co říct.

Kate Hudson

Kate Hudson v šatech od Chloé, to je už taková klasika. Klasika zmatenosti. Na hlavě kudrliny ala 18. století, na ramenou podivné skoro westernové něco jako sako, šaty samotné by se hodily někam do 70. let do postele Jamese Bonda. 

K tomu psaníčko, které bije do očí a fialová ústa, stav post mortem. A co se to ukrývá pod vlečkou? Vypadá to jako papírový pytlík a u něj kousek popcornu…