Opalování pro lenochy

Opálené tělo většinou vypadá hezčí, než to, které má barvu výběrové mouky. Samozřejmě to platí pouze pro případy, kdy se opalujeme rozumně a přiměřeně.

Když se to s opalováním, samoopalovacím krémem nebo nástřikem přežene, vypadá to příšerně. Ale o tom to dnes nebude. Dnes to bude o lidech, kteří nemají balkón, chtějí se za každou cenu opalovat, ale jsou příliš líní na to, aby vyrazili někam k vodě, do parku nebo na dvorek. Nakonec, i do okna svítí sluníčko, žejo. 

Pokud se vyvalíte do okna v plavkách, spodním prádle nebo jen tak, je na vás vidět zvenku víc, než si myslíte. Když si uděláte jen pohodičku s nohama na parapetu, můžou vám sousedi odnaproti to sladké nicnedělání jen závidět.  Jsou ale horší případy. 

Když vidím podobné fotky, jímá mě čirá hrůza. Děsím, kdy takový fanoušek okenní opalovačky z toho parapetu sklouzne. A navíc mě mám závrať i z té fotky, pokud se dotyčný opaluje výš než ve zvýšeném přízemí.  

Jsou ale i horší případy. Když takový milovník opalování usoudí, že do místnosti proudí přeci jen míň slunečních paprsků, než na venkovní parapet, je to průšvih. Kromě toho, že bude děsit lidi široko daleko, dá se i očekávat, že dřív nebo později se pod jeho okno přiřítí kompletní výjezd hasičů i se žebříkem a záchrannou plachtou. Zcela jistě se totiž najde dobrá duše, která vzbouří složky záchranného systému s tím, že v okně sedí potenciální sebevrah. Čím vyšší patro pro opalování zvolíte, tím kratší bude doba mezi zahájením slunění a  řevem sirén v ulici. 

Když při opalování v okně zaujmete ještě navíc poněkud neobvyklou polohu, přijede i policie. Bude prověřovat, proč z okna napůl visí mrtvola.  Ale zas máte šanci dostat se s takovým opalovacím experimentem i na hlavní stránku novin. Aspoň teda do těch bulvárních.