Odtajněná kolekce Jakuba Polanky pro pietro filipi

Dnes byla představena dlouho očekávaná pánská kolekce nejtalentovanějšího českého návrháře pro nejvýraznější tuzemskou módní značku. Výsledkem je oblečení, které by mělo z regálů pietro filipi okamžitě zmizet, protože je chceme vidět v ulicích na mužích.

Dandy dnešních dnů nosí šedou barvu, úzké i široké střihy a ombré natónovanou košili. Nebo batiku, ale pak je nutné se definitivně vzdát zažitých předsudků. Rodák ze Sušice a pařížský rezident Jakub Polanka vytvořil kolekci, kterou může nosit široké spektrum mužů (i androgynních žen). Záleží na kombinacích i osobním povahovém založení.

Polanka se při vytváření oblečení inspiroval 5 nejrůznějšími historickými postavami: „Elegantní James Bond, šaramantní sir Oscar Wild, hrdý a odvážný Doktor Živago, uvolněný, ležérní Steve McQueen, silný bojovník Rocky Balboa.

Každá z těchto osobností charakterizuje různé rysy muže jako takového, navzájem se nevylučují, ale naopak doplňují a podporují. Proto i jednotlivé kusy v mé kolekci jsou určeny ke kombinování a mixu tak, aby každý muž mohl co nejlépe vyjádřit svůj charakter, náladu i názor. Měl svobodu být sám sebou“, vysvětluje návrhář.

Základní myšlence je podřízen i výběr materiálů. Každý z nich vyjadřuje a podtrhuje specifický styl daného hrdiny. Sjednocujícím prvkem je neutrální šedá barva, která umožňuje vzájemnou kombinovatelnost. Dominantní je tedy nikoliv odstín, ale struktura a různorodost materiálu.

„Napadá mě – všichni hrdinové za jednoho muže, jeden muž za všechny… Klišé, ale asi docela výstižné,“ dodává s úsměvem mladík s originálním designérským rukopisem.