Neuvěřitelné stanování

Pod stanem jsem spala párkrát v životě. Na několika dětských táborech. A kromě toho ještě jednou kdesi u Berounky s mojí druhou láskou. Od té doby vím, že to není nic pro mě. Do stanu totiž leze různá havěť. Pořád! Není tam topení a teplá voda. Studené vody naopak bývá přebytek, hlavně za deště. Chybí tam vana, zrcadlo, zdravotní matrace a lamelový rošt,  kávovar a fén. Nikdo vám nepřipraví jídlo, i když jste na dovolené. V noci se budíte hrůzou, že se v roští opodál ukrývá zuřivý a šíleně hladový medvěd, který jde po vašich tatrankách nebo přímo po vás. I když víte, že u Berounky žádní medvědi nežijí. Atakdále.
Stany mě proto nezajímaly. Nikdy. Až do dneška. To mě totiž stany nadchly. (Ale nic to nemění na tom, že spát ve stanu už nikdy, fakt nikdy nehodlám).

Dost řečí okolo: nadchly mě stany od britské firmy FieldCandy. Odkaz na její web je tady. Něco podobného jsem ještě neviděla. A tyhle stany se mi vážně líbí. Pokud po podobném stanu zatoužíte, začněte ale pořádně šetřit. Ceny začínají na 265 librách a končí na 650 librách (to je v přepočtu 8 029 až 19 695 korun). Vybírat se dá zatím ze dvaačtyřiceti různých potisků, jejichž autoři jsou designéři a jiní umělci.

Černý stan je nejmíň nápadný, nejjednodušší a nejlevnější. Stojí 265 liber. Na následujících obrázcích jsou pro změnu stany nejdražší za 650 liber. Jsou barevné,  veselé a zajímavé. Ani v jednom z nich bych ale nedoporučovala přespávání na technoparty, Czechteku a podobných kulturních akcích. Spolutančící by mohli mít obavy, že zkonzumovali víc omamných a psychotropních látek, než kolik si jich ve skutečnosti dali.

Můj velký favorit pro stanování v přírodě je tenhle travnatý stan za 395 liber. (V přepočtu je to asi 12 000 korun. Pro přesnou cenu si libry vynásobte 30.30, mně se to nechce počítat a jsem líná si na počítači najít kalkulačku). Stan s ovečkou na prvním obrázku je za 449 liber.

Skvělý je i stan s potiskem praskací  bublinkové fólie za 449 liber.

A za stejnou cenu je i stan pro bydlenky a jiné milovnice sladkého domova. Jmenuje se Home Sweet Home.

Na výlet kroužku ručních prací doporučuju patchworkový stan (zase za 449 liber)

Milujete sýr? Nebo myši? (449 liber)

A co říkáte tomuhle? (599 liber)

Stany vypadají dobře i nejen na první pohled. Jsou určené pro dvě osoby, vyrobené jsou z prodyšného a voděodolného materiálu, mají perfektně propracované zipy, zamknout se dají na zámeček s číselným kódem a uvnitř jsou i kapsičky na mobil nebo háček na pověšení světla. Firma zasílá stany i do České republiky a na Slovensko. Poštovné je 15 liber.