Neskutečné botičky Irregular Choice

O botách Irregular Choice už jsem se tady párkrát zmínila, dnes se ale podívám přímo na tuhle značku.  Irregular Choice je poměrně mladá anglická firma. Vznikla v roce 1999 a za její praštěné boty, ujeté kabelky a bláznivé doplňky může návrhář Dan Sullivan.

Firma si poměrně pečlivě hlídá, kdo a kde prodává její výrobky, a tak se objevují málokdy a málokde. Ale naprosto bez problémů se dají objednat přímo v oficiálním firemním eshopu  tady. Objednávky se přijímají i z České republiky a ze Slovenska. Češky zaplatí za poštovné 5 liber (v korunách je to něco málo přes sto pade), Slovenky mají smůlu, protože už jsou v jiném tarifním pásmu, poštovné je vyjde na 12,50 libry. Clo a DPH se při zasílání z Anglie do ČR neplatí.

Anglické velikosti bot jsou stejné jako ty české, navíc u většiny nabízených kousků se dají koupit i půlčísla, která u nás v obchodech nejsou moc k vidění. Boty Irregular Choice nejsou zrovna levné, ale za to jsou úžasné, extravagantní a některé poněkud ujeté. A rozhodně budí pozornost. Když se to nepřežene a nepřeplácá s ostatním oblečením a doplňky,  bude vzteky pukat každá druhá ženská, kterou potkáte na ulici. Abigails Party, cena 84,99 liber (2 563 korun), prodávají se ve velikostech od 36 do 43 a pořídit se dají i strakaté červené, ve dvou černobílých provedeních anebo v béžové barvě. O něco levnější jsou pak červené a černé s proužky (69,99 liber) a vínové nebo černé nekytkaté (79,99 liber).

Fresh Cut Grass, cena stejná jako u předchozích bot. Pro nenapravitelné romantičky a extrémní cyničky – kdo jiný by měl mít na botách holubičky, růžičky a mašličku, žejo? Boty se prodávají ve velikostech 36 až 42 a jsou i v červené a černé barvě. 

Oz, cena 69,99 libry (2 110 korun). Vyrábějí se i ve variantě laděné do modra a jsou ve velikostech 36 až 43.  Tahle barevná kombinace se mi opravdu hodně líbí. Banana & Custard, sleva ze 110 liber na 88, k mání jsou ale jen velikosti 37, 39 a 40, v černé barvě se dají koupit velikosti všechny celé velikosti od 36 do 41. Úžasný podpatek. 

 Botoxic, sleva ze 119 liber na 85, velikosti 37 až 40. Mám ráda boty s neobvyklým tvarem. 

Miaow, cena 109 liber, velikosti 36 až 43. Kočičkaté boty se dělají i v šedé, červené a fialové barvě. A kočičkaté mají i kabelky!

Penelope, cena 69,99 liber, velikosti 36 až 43. Potřebuju je k růžovému tričku! Carnaby Bond, zlevněné ze 129 liber na 85, velikosti 36 až 41. A jsou i v černé barvě. Další, které bych si s klidem hodila na nákupní seznam.  Bathoven, sleva z 89,99 liber na 59. Velikosti 36 až 41. Kožíškaté botičky jsou i v kombinaci s červenou. Líbí se mi kožešina, úplet i ten dřevěný podpatek. A nakonec: Best of All, cena 115 liber, velikosti 36 až 41. Áááách!!!!

A ještě tip, kde koupit tyhle botičky levněji: tady je outlet, kde je poměrně slušný výběr a ceny bot Irregular Choice začínají na dvaceti librách. Poštovné závisí na tom, jaké boty chcete poslat. Když jsem vložila do nákupního košíku baleríny, spočítalo se mi na 3,75 libry, u kozaček to bylo deset liber.

Budu si muset tyhle stránky nějak zablokovat v počítači. Mohla bych totiž dojít k tomu, že tyhle boty potřebuju skoro všechny –  a být do do konce roku o chlebu a vodě se mi teda fakt nechce.