Nenápadná módní super star Bára Strýcová

Působí jako ztělesněné sebevědomí. K cestě za tím, co si přeje, jí nebrání uskřípnuté ego ani obavy, co si o ní kdo pomyslí. Je ráda sebou, bez ohledu na to, co si o ní pomyslíte.  Což působí snadno, když se jí daří. 

Před pár týdny v jeden okamžik vyhrála Wimbledon (v ženské čtyřhře) a objevila se na obálce české verze časopisu ELLE. Vzápětí vychází tisková zpráva o tom, že šéfredaktor ELLE Petr Matějček, který je přítelem Báry Strýcové, ve své funkci končí.

Bára odjíždí na US OPEN, kde vypadla ve třetím kole. Vítězství střídá pád, nejdůležitější je zase stát na nohou. Jedna z nejcennějších lekcí, co si ze sportu člověk může odnést.

Svět fashion má s tím sportovním hodně společného. Kult těla, soutěživost, orientace na výkon. „Koukej, jsem lepší“. Přesto řada atletek působí v módních kampaních určitým způsobem nejistě, jako by si připadala nepatřičně.

Bára Strýcová je nejen díky svému partnerovi součástí lokálního fashion rybníčku, ve kterém se pohybuje s nadhledem sobě vlastním.

„Móda pro mě není soutěživá. Hraju si s ní, pro sebe. Baví mě střihy, barvy, kombinace, ale nesoutěžím s nikým, kdo bude vypadat líp nebo mít hezčí věci. Móda pro mě představuje radost. Ve sportu, který je mou prací, musíte být soutěživý, jinak to nepůjde. A já jsem hodně soutěživá, ale podle mě správným způsobem,“ vysvětluje Bára Strýcová.

Dokonce si nedávno založila Instagramový účet (@barbeefun), který je určen pouze k prezentaci outfitů a módních kombinací. Kromě stylizovaných fotek z módních editoriálů tu lze najít „snapy“, alias náhodné záběry toho, co má Bára na sobě, aniž by náročně pózovala nebo řešila kompozici záběru.

Životní postoj Strýcové tvrdě na sobě pracovat, nevzdávat se a chodit včas ( „dochvilnost v tenise je základ.  Já sama nesnáším, když někdo někam přijde pozdě. Tenis mě ovlivnil a naučil spoustu věcí. Být disciplinovaná, samostatná, umět plánovat a řešit kolem sebe celý tým“.) je v kontrastu s tím, jak se staví k oblékání.

Móda ji baví, zajímá se o ni, ale základ jejího šatníku tvoří bílá trička, džíny a tenisky. Od nikoho si do toho, co nosí, mluvit nenechá. „Přítel mi může poradit, ale nakonec si vyberu sama,“.

Momentálně je Bára Strýcová také tváří české značky Rock Spring, na jejíž nabídku kývla poté, co ji oslovil majitel na letišti. „Pár týdnů jsem o tom přemýšlela, pak jsem souhlasila. Proto, že všichni ve firmě jsou velmi zapálení, a také se jedná o českou značku“, říká.