Nejzajímavější tendence z londýnského fashion weeku

Co se bude nosit nadcházející jaro? Nápovědu lze najít v následující recenzi na právě uplynulý týden módy v Londýně.

Květinové vzory

Britové je milují. Už několikátou sezónu patří florální potisky mezi nejvýraznější tendence nejen ostrovní módy. O tom, že se na jaře 2012 budou opět nosit, módní svět přesvědčily přehlídky Erdem a Clements Ribeiro.

Mnohé nadchl vzor vlčího máku v kombinaci s bleděmodrým odstínem na vzdušném šifónovém materiálu. Připomíná to Kenzo v jeho nejlepších letech, ale obohacené o větší dávku éteričnosti. Christopher Kane zkombinoval tmavý květinový potisk a metalické vzory. Trochu to připomíná zástěry babiček, ale v dobrém slova smyslu.

Nová dimenze proužků

Už dávno minuly ty doby, kdy byl tento módní dům považovaný za dvorního krejčího konzervativních anglických gentlemanů, kteří pracují v bank of England. Jednou z tváří značky Pringle of Scotland je excentrická herečka Tilda Swinton.

Hlavním návrhářem se loni stal muž s geometrickou fantazií Alistair Carr. Jeho jarní kolekce připomíná spojení retro počítačové hry a oblečku dámy do kostela. Svetříkové twinsety v ostrých barvách, kontrastující barvy a vzdušná pletáž. Jsme zvědaví, jak tohle módní řetězce okopírují.

Nekomplikovaná lady

Paul Smith patří k nejznámějším britským návrhářům, jeho přehlídky bývají narvané k prasknutí. Lidem se líbí jeho přístup k propracovaným střihům. Jsou pro tuto značku na prvním místě, čímž z ní dělají snadno přístupnou módu, kterou může nosit každý bez rozdílu věku.

Výrazné akcenty

Protipólem k Paulu Smithovi může být kolekce Antoniho Berardi. Ne nadarmo je tento návrhář miláčkem Beyoncé a Gwyneth Paltrow. Recept Beradiho na dokonalý jarní look je temně červená na pouzdrových šatech, legíny pošité světlými flitry a barevné blejzry.

Za hranicí fantazie

Kolekce značky Marios Schwab nadchla většinu módních profesionálů. Perforace na na odvážných černých šatech evokuje tenisovou síť. Fascinující je také způsob, jakým Schwab vyzdvihuje kontury siluety.

Zdánlivě jednoduchý střih šatů upoutá speciální aplikací v pase, zajímavá je i práce s materiálem, který mnohdy připomíná gázu. Ideální kolekce pro chytrou horákyni 21. století.