Nejslavnější stylisté Hollywoodu

Sarah Jessica Parker, Gwen Stefani nebo Rihanna jsou opěvované coby ikony stylu. Jejich osobní cit pro módu se však ukrývá spíš ve volbě jejich stylisty. Osobní módní konzultant vymyslí hvězdě image na míru, se kterou pak dotyčná vyhrává žebříčky o nejlépe oblékanou ženu planety. Přitom cenu by spíš měl dostat její fashion poradce.

Patricia Field

Jedna z nejslavnějších stylistek na světě si udělala jméno na seriálu a posléze i filmech Sex ve městě. Při své práci se natolik skamarádila s představitelkou Carrie, Sarah Jessicou Parker, že ji obléká na všechny důležité filmové premiéry a večírky.

„Nejsem jako Carrie, jsem máma od rodiny. Ve skutečném životě nejraději nosím džíny, tílka a válenky. Jsem šťastná, když mi Pat vybere šaty na červený koberec. Protože, pak vypadám jako Carrie, a své fanoušky tak nezklamu,” přiznala v rozhovoru pro ruský Vogue Sarah Jessica Parker.

Rachel Zoe

Kontroverzní postava hollywoodské módy je někdy slavnější než její vlastní klientky. Přispěla k tomu nejen svou reality show ale také fámami, že nutila slavné zákaznice hubnout a nechávala jim vozit ilegální léky s obsahem amfetaminů, které měly zahnat hlad.

I přesto s Rachel nadále spolupracuje Cameron Diaz, Jennifer Garner, Keira Knightley nebo Demi Moore. Této poněkud afektované blondýně se také musí přiznat cit, s jakým dovede kombinovat vintage kousky ze second-handu a značkové oblečení, či odvaha měnit modely slavných návrhářů podle potřeby svých zákazníků.

Na předávání Zlatých Glóbů například poslala zmiňovanou Cameron Diaz v růžových šatech Chanel, kterým Rachel odpárala volán na rameni. Prý působil na postavě Cameron „nelichotivě”. Rachel Zoe je také pověstná svými taxami: pokud chcete, aby vám přišla poradit, co na sebe, připravte si zhruba 125 tisíc korun na den.

Lori Goldstein

Kdo by si nevzpomínal, jak vypadala zpěvačka Rihanna na počátku své kariéry. Rozhodně ne jako odvážná trend-setterka s účesem, který pak okopírovalo tisíce žen a dívek po celém světě.

Ale pak si popová diva z Barbadosu najala Lori, která dříve spolupracovala s Madonnou, a její způsob oblékání se rázem změnil. Místo triček nad pupík a skejtových kalhot se Rihannin šatník zaplnil extravagantními modely, které byly všechno, jen ne nevýrazné.

Motto Lori Goldstein je, aby byla její klientka „jako chameleon”. Což se jí v případě Rihanny podařilo dokonale splnit.

Nicole Chávéz

Pohledná bruneta je obrovským trnem v oku Rachel Zoe, protože jí údajně „přebrala” klientky. Nicole se stará o outfity Rachel Bilson, Scarlett Johansson nebo Katherine Heigl.

Tyto herečky si tuhle mladou stylistku vybraly proto, že je prý velmi příjemná bytost, která svým „ovečkám” nikdy nenutí svůj názor, a oblečení vybírá podle hesla v jednoduchosti je krása. Nikoho také nenutí hubnout a snaží se šatník přizpůsobit klientovi, ne naopak.

Britt Bardot

Stylistka, jejíž jméno nebo pseudonym se nápadně blíží legendární francouzské herečce, stvořila bohémský look dvojčat Olsenových. Ashley a Mary-Kate si Britt najaly ve chvíli, kdy se toužily vymanit ze škatulky dětských hvězd, a ponechaly své image konzultantce zcela volnou ruku.

Pozoruhodné je, že Bardot nehledá pro slavná dvojčata outfity v buticích drahých návrhářů, ale v řetězcích jako Zara, H&M nebo Topshop. „Olsenky” totiž dostávají řadu značkových oblečků darem (například od Chanel), a ty pak za pomocí Britt zkombinují s levnějšími kousky. Mezi další zákaznice BB patří Eva Mendés nebo Kate Hudson.

Andrea Lieberman

„Než jsem se seznámila s Andreou, tak byla pro mě móda a styl španělská vesnice. Byla jsem si schopná navléknout kreace, za které se dnes až stydím,” řekla Gwen Stefani americkému časopisu InTouch.

Ačkoliv je Gwen nyní návrhářkou s vlastní značkou LAMB, její dvorní stylistka Andrea Lieberman se podílí na většině jejích návrhů a vlastní i část této společnosti. Kromě toho se také stará o look Jennifer Lopez.