Nejlevnější plastová okna

V současnosti poskytují plastová okna vylepšenou kvalitu profilů, okenních výplní a vyspělou technologii. Stejně je dnes velký dopít po plastových oknech a tím pádem trh nabízí široký výběr plastových oken s různou kvalitou. Důležité je být obezřetný při výběru plastových oken a jednotlivé nabídky vyhodnocovat z různých hledisek.

Pro spoustu lidí je dnes při výběru plastových oken hlavním kritériem cena.Ale i zde, jako v jakékoliv jiné oblasti vôčšinou platí skutečnost, že čím jsou plastová okna levnější, tím zákonitě ztrácejí na kvalitě. Stejně jako čínský textil v obchodech je málokdy kvalitní a tvarově stálé ani levné plastová okna nemohou být z kvalitního materiálu.

U plastových oken je nebezpečí tím VOCs, protože na první pohaľad mohou působit velmi kvalitně, ale případné vady se objeví až po určitém časovém období.I u nás vznikjú skoro denně nové firmy které nabízejí své plastová okna. Velká rivalita nutí firmy konkurovat s cenami, často i na úkor kvality svých výrobků. Proto je nutné si všímat hlavně typ profilu, kování, prosklení a dolnkov.

Rozlišujeme několik kriteriích plastových oken. Mezi ně patří: typ a kvalita profilu a kovové výztuhy, typ a kvalita kování, presklania a doplňků.Profily plastových oken jsou vyrobeny z tvarově stálého plastu – PVC. Kdysi byly používány tříkomorové plastové profily, dnes jsou standardem 4, 5, 6 komorové profily.

Důraz je třeba klást na ležíte i kovovou výztuhu plastových oken, které zajišťují tvarovou stálost konstrukce.Nejčastěji jsou používány levné hliníkové výztuhy, dražší ale kvalitnější jsou kovové výztuhy oken z ušlechtilé oceli, a momentálně nejvyšší kvalitu zajistí uzavřené železné výztuhy.

Mezi světově nejuznávanější profily plastových oken patří například kvalitní (zvôčša německé) profily ALUPLAST, VEKA, GEALAN, REHAU, Internova, KBE, Salamander a Schüco.

.