Nejhorší romantické filmy o mezilidských vztazích

Posměch si občas nezaslouží jen 50 odstínů šedi, ale i legendární šlágry, jako je The Notebook, Pomáda, či Slečna zamilovaná.

Co jsou to neurotické vztahy? Takové vztahy, kdy vám na dotyčném něco vadí, které nejste schopni to akceptovat, nebo dotyčný i přes vaše námitky na svém chování nic nemění.

Nedokážete ale odejít, takže v takovém svazku setrváváte a čekáte, že se něco zlepší. V mezičase trpíte a na svůj protějšek nadáváte, snažíte se tenzi nějak řešit. Alkoholem, nákupy, přehnaným cvičením nebo vším dohromady.

Tak právě neurotické vztahy jsou největší inspirací pro filmy a seriály, stačí si vzpomenout třeba na vztah Rosse a Rachel z Přátel. Bez zápletky a obstrukcí by to byla samozřejmě nuda, to je základní scénáristická poučka.

Všeho ale s mírou, protože pak existují filmy, které prezentují partnerství, které by si nikdo neměl nechat líbit.

Proč tak rádi koukáme na to, jak se ti dva magoři vůbec nemůžou domluvit, aby pak skončili po dvou hodinách v objetí a my s kapesníkem jako stará Škopková ze Slunce, seno, jahody, když slzela u Angeliky?

Pomáda

Slušňačka a školní rebel, který se stydí, že s ní měl techtle-mechtle. Aby svého krasavce v křiváku neztratila, musí se postava Sandy úplně změnit a znovu získat srdce svého prince v cadillacu. Prostě se celí změňte, pak si možná lásku zasloužíte.

The Notebook

Tohle je údajně psychology nejvíc nenáviděný film. Není se co divit, vyskytuje se tu totiž výčet praktik, které by se měly léčit: pronásledování, manipulace, skandály, fyzické násilí a třešinkou na dortu je polibek v dešti, který by tohle všechno měl vyřešit.

Ale to přece vůbec nevadí, hlavně, že je tu přítomná vášeň a chuť zemřít společně.

Slečna zamilovaná

Jestli pořád někoho potkáváte a dojde vám, že to nejde svést na náhodu, není to roztomilý ctitel, ale stalker. Mary pronásleduje svého vyvoleného, i přesto, že ji dal najevo, že o ni nestojí. Scénáristům to možná přišlo vtipné, ale v čase kyberstalkingu a kyberšikany se už tolik nesmějeme.