Nedobytné šminky

Hodně často nadávám, když se ráno snažím namalovat si nějaký hezký obličej na hlavu. Vztekám se přitom na výrobce očních stínů, tvářenek a pudřenek. Připravili mě už totiž několikrát o nehet.

Nevím, jestli výrobcům dochází, že všechny ty sarapatičky v krabičkám, kazetkách a jiných zákeřných baleních se obvykle snažíme otevřít rukama, kterýma jsme si jen chvilku předtím na obličej naplácaly krém. Krém je mastný. Prsty se jím také zamastí. Pak kloužou. Otevřít klouzajícími prsty krabičku, které má mechanismus, na jehož odklopení je zapotřebí minimálně půl koňské síly, je nad na možnosti průměrné blondýny. Už to slyším – když to uděláme tak, aby se to otevíralo lehce, budete pištět, že se vám pudry vysypávají v kabelkách.

Ano, budu pištět. Ale asi míň, než když si takhle po ránu utrhnu nehet, protože se snažím dobýt do tvářenky!  Zatím nejnedobytnější krabičky jsem našla u tvářenky Astor, paletky očních stínů MAC a tria stínů Dermacol. Teď do mé kosmetické výbavy patří pinetka do vlasů. Tou totiž většinu úporně zaklapnutých krabiček otevřu.