Návrhy koupelny

Chystáte se zařizovat, či dokonce stavět úplně novou koupelnu? Návrhy koupelny jsou klíčové při stavbě či rekonstrukci koupelny. Nelze je proto podcenit.

Koupelna nejčastěji slouží jako místo pro každodenní hygienu. Pod tímto pojmem si představujeme mytí rukou, sprchování či koupání. V převážně malých bytech se také koupelna využívá jako místo pro praní a sušení prádla. Také může být součástí toalety. V neposlední řadě je to také místo odpočinku a relaxu.

Hlavním faktorem pro vytvoření kvalitního prostředí koupelny je dobré dispoziční uspořádání, aby v koupelně byl dostatečný prostor pro všechny potřebné předměty. Ovšem také je třeba si uvědomit, že abychom se cítili v koupelně pohodlně, musíme ponechat určitý prostor volný.

Ten využijeme například na pohodlné vysušení po sprchování nebo koupání. Také na čištění zubů bez toho, abychom se odřeli o roh pračky.

Návrhy malé koupelny

Každý z nás by chtěl mít velkou a luxusní koupelnu. Často se však musíme vypořádat s malým prostorem, do kterého musíme vtěsnat vanu nebo sprchový kout, umyvadlo, často i pračku nebo i toaletu. Tento problém je obvyklý v panelákových bytech a nejen tam.

U malých koupelen se vyskytuje další problém a to, že vybavení (sprchový kout, umyvadlo, pračka, toaleta a pod.) potřebují i takzvaný operační prostor. A to bývá nejčastěji největší problém, se kterým se vypořádávají návrháři koupelen.

Operační prostor je takové místo, které potřebujeme pro pohodlný chod a obsluhu věcí. Je třeba otevřít dvířka pračky či sušičky a mít se kde otočit, osu3it po koupeli a obléknout. Operační prostor při návrhu koupelny je velmi důležitý.

Sprchový kout šetří místo

Při takových problémech se nejčastěji doporučuje použít sprchový kout, který šetří prostor. Když koupelnu bude využívat maximálně jeden člověk v jeden okamžik, je praktické umyvadlo hned za dveřmi. Pračka se často dává pod umyvadlo, které je proto přizpůsobeno.

Výrobci sanitární keramiky se v posledním období zaměřili hlavně na malé koupelny. Začali masivně vyrábět malá umyvadla, nové druhy menších sprchových koutů a různé další předměty, které spadají do tohoto odvětví.

Novinkou, která se začala hojně využívat je sprchový kout a mini vana jako jeden celek. Využívají to hlavně lidé, kteří mají problém s prostorem v koupelně a zároveň milují relaxování ve vaně.

.