Nákupy v Barceloně

Anglie má svůj obchoďák TK Maxx, Španělsko má celou outletovou vesnici. Jmenuje se La Roca Village a je to malebné městečko jen 40 minut od Barcelony.

Do tohoto cíle pravidelně jezdí mimo jiné speciální shopping busy z plaza Catalunya a těšit se návštěvníci mohou i na více či méně luxusní značky. Nechybí populární Desigual, Custo, Comptoir des Cotonniers, Boss, Miss Sixty a další.

To ovšem není všechno. K dispozici je i osobní stylista z prestižní školy stylistů Qué me pongo, jen je nutné si jeho služby objednat minimálně dva dny předem. Ano, ve Španělsku je možné vystudovat obor Personal shopper.

Ne každému tento způsob nakupování vyhovuje. Někdo se v rámci dovolené ve Španělsku raději projde po Gotické čtvrti a narazí na outletový obchůdek Logo. Je jich po starém městě víc, ale jeden se nachází v ulici Tallers, jedné z prvních odboček ze slavné Rambly kousek od plaza Catalunya.

Mezi značky, které jsou tam k dostání za parádní ceny, patří například Fornarina (hlavně botky a to už kolem 30 eur), Diesel, Replay ale i ty méně profláknuté, třeba košile D Squared. Při troše štěstí lze narazit i na staré kolekce Versace.

Dalším místem pro levné nákupy je obchodní centrum Heron City. To ale jen pro otrlé povahy, které se nezaleknou miniaturních kolotočů a na nich povykujících dětiček se zmrzlinou od McDonalda.

Do Heronu se lze vydat pro již zmiňovaný Desigual či Mango. Zajímavá je Pull and Bear téměř hrabárna s tričky za 2 eura a pak obchůdek s lodičkami Boss za 20 eur. Heron City se nachází nedaleko metra Fabra i Puig (červená linka).