Na party i do divadla jedině v dupačkách!

Revoluční overal, který se hodí na doma, na party i do divadla, to jsou podle reklamních textů dupačky pro dospělé. Nejde sice o žádnou převratnou novinku, poprvé se o nich začalo mluvit před pár roky, kdy si je na jakýsi večírek vzala Agáta Hanychová a byla v nich za burana. I přesto je prodejci pořád dokola vydávají za oblečení, ve kterém se dá jít na skleničku do baru nebo na pracovní schůzku.

www.skippy.cz

„Skippy je revoluční stylové oblečení – dupačky pro dospělé. Skippy se skvěle hodí jako oblečení pro volný čas, můžeš v nich vyrazit na procházku se svým mazlíčkem nebo sebrat odvahu a v dupačkách zajít s přáteli na pivo či sklenku vína.“ 

www.skippy.cz

Tyhle dupačky sice asi opravdu budou pohodlné, ale stylového na nich není vůbec nic. Jsou to prachobyčejné tepláky se spadlým sedem přišité k vytahané mikině. Jít v něčem podobném do baru na skleničku může jít jen člověk, který už má v krvi slušnou hladinu alkoholu. Na jinou než maškarní party bych je taky nedoporučovala. I vychrtlé modelky v nich vypadají poněkud neforemně. A chlapi? No ti v nich jsou hlavně k smíchu. 

www.slevomat.cz

Další prodejce tvrdí: „Konec vytahaných tepláků, roztrhaných triček a šusťákových souprav. I ve svém volném čase můžete vypadat stylově. Chcete si vzít Ghostyle na party, do kina nebo na procházku se psem? Na všechny Vaše aktivity je Ghostyle jako stvořený.“ Hmmm. Ať na fotky na webech prodejců koukám zblízka nebo zdálky, pořád nějak rozdíl mezi těmihle dupačkami a třeba šusťákovou soupravou nebo vytahanými tepláky nejsem schopná najít.

A někteří prodejci jsou ještě dál (anebo zaměstnávají reklamní textaře, kteří hulí něco opravdu silného a nezvládají interpunkci). „Proválej den doma v lazzzy po kalbě, vyraž na vzduch si se psem, nebo klidně do divadla, či důležitou schůzku pokud na to máš! Buď prostě svůj, buď lazzzy! Naše lazzzy není jen obyčejná teplákovka, nebo kus hadru který tě pouze zahřeje! Lazzzy je módní pecka, kterou nenosí kdekdo.“ Ano! Na operu nebo pracovní schůzku v teplákách! To je přesně to pravé oblečení.

www.lazzzy.cz

Vyjít v tomhle kamkoliv mezi lidi, to nechce ani stylovost, ani odvahu – stačí elementární nedostatek vkusu a soudnosti.

Facebook Lazzzy.cz

Facebook Lazzzy.cz

Nakonec, proč netvrdit, že dupačky jsou synonymem pro styl, když i tepláky se už prodávají jako designový kus oblečení vhodný téměř kamkoliv.

www.brooklyn-shop.cz

Mimochodem, ty lodičky na vysokém podpatku vypadají s tepláky opravdu mimořádně úchylně. 

www.brooklyn-shop.cz

Zlatý ponožky v sandálech!