Muži a berušky

Začali s tím sportovci a herci a tahle děsná móda se poslední dobou objevuje i u nás. Kroutí se mi nehty na nohou, když to vidím.  Jako dneska. Stojím ve frontě v obchodě a přede mnou kluk. Tak dvacet let, docela hezky oblečený, jenže na hlavě měl lehce umaštěné vlasy a drdůlek! Když muži začali nosit culíky, myslela jsem, že nic horšího už nemůže přijít. Přišlo. Čelenky. A teď? Drdůlky. Nechápu. Chlap má vypadat jako chlap. Ne jako svoje vlastní babička… Existuje opravdu jen velmi málo mužů, kterým culík fakt sluší. Paradoxně o to víc jich culíky nosí. A většinou vypadají jako ajťák, co proseděl posledních 72 hodin nonstop před monitorem. Nebo jako nešťastník, který by strašně moc chtěl působit jako bohém, ale vychází mu z toho spíš nedotažený olysalý hipík.

http://dogandponyshowwebsite.com

 

http://dogandponyshowwebsite.com

Anebo jako zoufalec, který si naivně myslí, že nedostatek vlasů na horní části lebky může opticky kamuflovat jejich délkou. Nemůže. Funguje to totiž přesně naopak. 

http://www.sodahead.com

A když se k tomu místo gumiček v barvě vlasů přidají ještě gumičky barevné (a viděla jsem i klasické plastové dámské spony do vlasů!), je to prostě konec. 

http://romi41.wordpress.com

Teda myslím tím konec v oblasti culíkové. Vyšší level jsou čelenky. Ne takové ty sportovní čelenky, které nosí tenisti, fotbalisti nebo horolezci při sportu. Opět jsou čelenky dámské, tenké, které na mužích působí, jako by o ně obrali partnerku. 

http://www.myspace.com
www.ahaonline.cz
http://www.sodahead.com
http://collegecandy.com

Možná se to spoustě lidí líbí, ale na mě to prostě působí zženštile, divně, hloupě a někdy i hodně ujetě. 

www.sodahead.com

Proti drdůlkům je to ale pořád ještě pohoda. Když vidím něco podobného, jako je na následujících dvou obrázcích, okamžitě se mi vybavuje Staré Bělidlo.

http://www.nytimes.com

http://www.lovelyish.com

Chlap má bejt chlap! Drdůlek, culíček a čelenky k chlapům prostě nesedí. I kdyby měli svaly přes celá záda, charisma jako Nicholas Cage nebo šmrnc jako George Clooney. Děsím se, co začnou nosit v budoucnu. Berušky ve vlasech?