Módní policie z Czech Grand Design 2016

Předávání cen nejlepším designérům se neslo v duchu motta: „S hlavou v oblacích“. Dresscode do Stavovského divadla je tradičně slavnostní, ale předpokládá se kreativní invence návštěvníků.

Co na Czech Grand Designu svižně reflektuje dobu, jsou outfity hostů. Od designérů, jejich doprovodu, sponzorů či VIP. Rok od roku se úroveň zlepšuje, také proto, že se u nás konečně rozmohl trend domluvit se s nějakým návrhářem a róbu si od něj vypůjčit.

Czech Grand Design, na rozdíl od většiny tuzemských společenských událostí, nabízí také pohled, který je v Čechách stále vzácností: vkusně oblečené pohledné muže.

Kdo letos zaujal nejvíc?

Veronika Jiroušková a Maxim Velčovský

Tady hrají roli detaily: boty obou párů, make-up designérky, který skvěle kontrastuje s potiskem šatů (bundy) od Moniky Drápalové.

Pavel Turek a syn Boris

Stylové dítě může být ten nejlepší doplněk, dámy budou vzdychat a chlapi závidět jejich obdiv. Teoretik fotografie a jeden z porotců, Pavel Turek má rád módu i ironii. Podařilo se mu skloubit obojí, stejně jako synovi Borisovi.

Vendula Mikulková a Miro Sabo

Domlouvali se předem návrhář roku 2016 s kamarádkou na tom, že své outfity i účesy perfektně sladí? Kimono pás a asymetrická vesta či šála efektně rozbíjí masu černé.

Michaela Tomišková a Jakub Janďourek

Jedním dechem krása, až se z toho člověku tají dech. Krásní lidé, co dělají krásné věci. A Michaela má krásné boty. Ano, tohle je krása.

Lenka Míková s doprovodem

Architektka Lenka Míková v jednoduchých, ale střihově i barevně výrazných šatech a psaníčku od Pavla Brejchy. Ať žije český design!

Kateřina Plamitzerová s Michaelou a Adamem Karáskovými

Pokud má někdo na poli české módy opravdu velkou budoucnost, je to jedna z nominovaných módních návrhářek Kateřina Plamitzerová. Pracovat s poetikou, imaginací a nositelností dohromady je dost náročné, ale jí se to daří s každou kolekcí lépe a lépe.

Do svých šatů oblékla svou dvorní fotografku Michaelu a jejího manžela Adama, který společně s Jiřím Mrázkem vyhráli loni cenu za nejlepší obchod.