Módní kolekce Gucci jaro/léto

19. 02. 2014 | pet

picture-29-1369836218-4685182

Stejně jako jiné módní značky (např. Prada, Alexander McQueen a další), i Gucci, luxusní italská módní značka, představuje svou nejnovější módní kampaň pro období jaro/léto 2014.

Kampaň (již tradičně) nafotili fotografové Mert Alas a Marcus Piggott. Slavné módní duo fotografů pracovalo s minimalistickým interiérem a s jednotným pozadím v pulzující červené barvě. Tvářemi kampaně jaro/léto 2014, kterou navrhovala Frida Giannini, se stali modelové a modelky Amanda Wellsh, Elisabeth Erm, Tommaso De Benedictis a Luca Statscheit.

Gucci je světoznámá módní značka, která se vyznačuje jednoduchými a elegantními modely. Ačkoli Gucci vychází především z italské tradice, přesto se v nové kolekci pro jaro/léto 2014 nechává inspirovat Dálným východem, saténovými látkami a šaty či tuniky mají střih podobný kimonům. Stejná však zůstává jednoznačná filozofie značky, která se soustředí na nejvyšší úroveň zpracování od počátku až k finálnímu výrobku. Klade důraz na detail a také vysokou úroveň kontroly kvality.

V nové kolekci nechybí prolínání klasického s moderním, květinové potisky, geometrické vzory, pestré barvy ani provokativní průhledné síťované látky, tedy prvky typické právě pro módní ikonu Gucci.

V současné době Gucci vyrábí především kabelky (nejznámější jsou kabelky s bambusovými držadly), parfémy, hodinky (hodinky mají většinou luxusní kožené řemínky vyráběné z krokodýlí, ještěrčí, telecí či žraločí kůže), brýle, boty (kdo by neznal semišové mokasíny Gucci?!), dámské i pánské oblečení a doplňky jako kravaty, šperky nebo šátky. Ale jak tomu bylo v minulosti? Na to se podíváme blíže.