Módní ikony: Björk

Björk. Jedna z nejpřirozenějších a nejtalentovanějších žen v showbyznysu, kterou měl svět poprvé možnost zaregistrovat v klipu Its oh so quiet, kde skákalo nějaké střapaté stvoření ve žlutých šatech s hlasem, co se prostě jen tak neslyší. Následně Björk ovládala celý svět.

Povedlo se jí to kupodivu ne prostřednictvím popěvků o lásce, pevných svalech a bižuterii, ale o věcech co tvoří naši podstatu. Její vystoupení jsou malými divadelními představeními, a její videoklipy jsou dokonalými filmy, které si vystačí s časovým omezením pod 4 minuty (a často jsou lepší než 2 hodinové eposy, které diváky ničí v kinech).

Co se módy týče, největší trumf vynesla na Oscarech v roce 2001 v šatech navržené Majran Pejoski, kde zpívala píseň z filmu Tanec v temnotách.

Na její labuť se jen tak nezapomíná, stejně tak jako na píseň I’ve seen you. Sice se pak tyto originální šaty staly terčem parodií a různých vtipů, nicméně nikdo nemůže Björk upřít to, že ona v nich byla dokonale přirozená a krásná.

Její modely jsou často jiné a výstřední, nicméně dokonale padnou k její povaze a k jejímu vyjádření. Dokáže být totálně mimo, až nevkusně svá, a následně se přetransformovat do dámy nebo romantické slečny.

Björk má ten dar, že má v sobě velký kus dítěte, proto vypadá neuvěřitelně mladistvě, a díky tomu snese hodně. Navíc, kdo se může pochlubit tak dokonale fotogenickou tváří.