Moderní tapety na zeď

Nedávno se lidé ve velkém zbavovali tapet. Měli je v bytech již desítky let, bledly, žloutly a postupně tak vycházely z módy. Lidé přišli s tím, že tapety je lepší odstranit a raději celý byt vymalovat.

Nejprve to bylo jen bílou barvou a později přišel hit – barevné stěny. Barevné stěny skvěle oživí každou domácnost. Ovšem malovat byt výraznými barvami není snadné. Takovou práci je lepší nechat na profesionálních malířích pokojů.

Ovšem i staré dobré tapety přicházejí opět do módy těší se větší oblibě než tomu bylo dříve.

Kdysi bylo zvykem otapetovať celé stěny. Jeden vzor a stejná tapeta na každém kousku. Dnes se tapety používají úplně jiným způsobem. Samozřejmě, stále se s nimi dá vytapetovat celý byt, avšak spíše jsou dekorativním doplňkem podporujícím styl a trendovost.

Tapety a jejich použití dnes

Nejčastěji jsou použity s kombinací s barevnými stěnami. Nalepí se tak například jen jeden pás nebo se lepí střídavě. Mají využití v širokém spektru a lepí se ve všech možných směrech. Zde snad ani neexistuje nějaké omezení. Mohou se jimi olemovat stěny dokola kousek pod stropem. Lepí se buď pásy rovnoběžné s podlahou nebo vertikálně, skutečně je to individuální, vše závisí na vkusu. 

Většina z tapet, které se dnes vyrábějí jsou omyvatelné a stálobarevné, co se o starší tapetách říct nedalo. Problémem bylo, že ztrácely původní barvu a některé se ani nedaly omýt. Aplikují se pomocí lepidla, které se nanáší v tenké vrstvě přímo na stěnu. Na takový typ tapet je vhodné použít lepidlo na vliesové tapety.

Tapety ukazují nový styl

Tento staronový trend je dnes znakem stylovosti a pracují s ním mnozí designéři. Tapety se používají nejen v domácnostech a obytných prostorech, jsou využívány i v módních obchodech, podnicích, hotelech, chodbách, restauracích a v mnoha jiných zařízeních, které kladou důraz na nový styl a eleganci.

Odstranil se i další problém, který doprovázel tapety. Již není složité se tapet zbavit. Pokud lidé chtěli tapetu strhnout ze zdi, trvalo to roky. Bylo je třeba navlhčit a po malých kouscích odlepovat a škrábat ze stěny. To dnes již není problémem. Moderní tapety se dají odstranit s mnohem menší námahou a dokonce za sucha.

Kromě tapet, které je třeba na stěnu nalepit pomocí lepidla se prodávají i samolepící, které ušetří trochu práce. Co se týče typu tapet, v nabídce jsou momentálně vinylové, vliesové nebo papírové. 

Retro styl osmdesátých a devadesátých let tedy přichází zpět do módy a těší se velké popularitě. Tapety překvapí každého hosta a bezpochyby okouzlí. Je to způsob jak oživíte interiér. Ornamenty nebo dekorativními prvky na tapetách lze vykouzli nejeden úsměv na rtech.

© 2024 Vmagazin.cz | Nakódoval Leoš Lang