Mladý maso aneb Miss maturita

Když jsem slyšela slovo „maturantka“, vždycky jsem si představila puberťačku s báglem učení přes rameno. Nebo holku trochu nejistou na podpatcích a v šatech na maturitním plese. Až do dneška. Z těchhle pomýlených představ mě vyvedla soutěž Miss maturita.

Místo roztomilých školaček na mě totiž vyjuklo stádečko budoucích pracovnic eskort-servisů a nočních klubů (s několika čestnými výjimkami). Když jsem několik fotek soutěžících maturantek vyskládala jednu vedle druhé, přišlo mi to celé jako náhled tiskových stran nějakého ne příliš kvalitního časopisu pro pány.

Vedle fotek více či méně nahatých maturantek je k vidění i to, co v dalších soutěžích, do kterých se může přihlásit kdokoliv. Fotky typu „sama sobě modelkou i fotografem současně“ s děsivě vyvrácenou rukou, jak se dotyčná snaží vyfotit se v co nejsvůdnější póze.

Fotky prohnané photoshopem s takovou vervou, že na nich pomalu není poznat, jestli je fotografovaným objektem člověk nebo bagr. Fotky přesvícené. Fotky rozmazané. Fotky vyšpulené (rty, prsa i zadky). Fotky prťavoučké nebo naopak takové, na které kliknete a pak rolujete pět minut po obrazovce, než najdete křížek na jejich zavření. Samozřejmě fotky umělecké. Brrr. Atakdáleatakdále.

A vítězí samozřejmě ta ze soutěžících, která sežene co nejvíc hlasů. Nikoliv ta nejhezčí nebo nejsympatičtější. Mimochodem, milé maturantky, už nechci ve svém mailu nebo ve vzkazech vidět vaše škemrání o hlas. Stejně vám ho nedám.