Mladý ječmen a další zelené potraviny: Jak pomáhají?

O zelených potravinách, jako je například mladý ječmen, jste už možná slyšeli. Proč jsou zdraví prospěšné? Jak pomáhají vašemu organismu? Jak často je zařadit do svého jídelníčku a v jakých podobách jsou nejlepší?

Zelené potraviny byly v podstatě tradiční součástí jídelníčku našich předků. Především z jara jim dodávaly potřebné vitamíny a minerály, pomáhaly jim poprat se s únavou a nastartovat organismus. Dnes se k nim opět vracíme, a to v moderní podobě.

Jedná se například o mladý ječmen, z něhož se připravuje nápoj nabitý vitamíny. Nebo tablety ze sladkovodní řasy Chlorella. Tato sladkovodní řasa je plná vitamínů, minerálů a obsahuje také chlorofyl, který našemu tělu napomáhá zbavit se škodlivin (detoxikace organismu).

Jak pomáhají zelené potraviny?

Zelené potraviny, jako je zmiňovaný nápoj z mladého ječmene nebo sladkovodní řasy Chlorella, jsou úžasné hned z několika důvodů. Napomáhají nám zbavit se řady civilizačních nemocí, bojují proti únavě organismu, který zároveň pročišťují.

Oblíbené jsou také u sportovců, kterým zelené potraviny napomáhají zvyšovat sportovní výkony. Zelené potraviny doporučují rovněž dietologové, protože jsou vhodné při hubnutí a podporují metabolismus (zlepšují trávení).

Důležité je, že nápoj z mladého ječmene, stejně jako další zelené potraviny, jsou vyrobené bez jakýchkoli konzervantů nebo chemických přísad. Máte tak jistotu, že svému tělu dopřáváte skutečně kvalitní doplňky stravy bez přidaných chemikálií.

Uzdravující nápoj z mladého ječmene

Král Ječmínek by měl radost, pokud by věděl, že stále více z nás si dopřává zelené potraviny, jako je mladý ječmen. Nápoj Ječmen Fresh si doma připravíte velmi snadno a každé ráno si tak můžete dopřát sklenku osvěžujícího pití, které vám dodá celou řadu vitamínů a minerálů, dodá vám energii pro boj s civilizačními chorobami a napomůže vám poprat se také s únavou.

Zelený nápoj Ječmen Fresh napomáhá k odkyselení organismu (překyselení těla je podhoubím pro rozvoj celé řady nemocí). Nápoj z mladého ječmene obsahuje vápník i železo, což ocení vegetariáni. Je plný antioxidantů, takže vám pomůže pročistit organismus.