Měděné vlasy

Není to tak dávno co ulice začaly zaplavovat dámy s přebarvenými červenými vlasy. Tato barva patří stále mezi vyhledávané a populární. Existuje několik odstínů červených vlasů, například mahagonové, tiziánové, jasně červené, karmínové, atd.

Vlasy měděné barvy působí výjimečně a poutají na sebe pozornost. Podle toho lze usuzovat, že ženy, které si barví vlasy do takového odstínu, chtějí upoutat více pozornosti. Z jednoduché brunetky se dnes může za pár minut stát atraktivní zrzka.

Nepřirozené rusovlásky je poměrně jednoduché odhalit podle vyrůstajících konečků vlasů i na základě dalších skutečností. Lidé s přirozenými měděnými vlasy se odlišují typem pokožky, barvou ochlupení a dokonce i stavbou tváře.

Zrzaví lidé tvoří přibližně jen 2 procenta populace. V některých oblastech se vyskytují ve větším počtu, někde je nenajdete vůbec. Nejvíce zrzavých lidí žije ve Skotsku a Irsku. Naopak v Africe a Asii byste je hledali s největší pravděpodobností marně.

Nezkrotné zrzavé ženy

S červenou barvou jsou spojeny i pověry, například že lidé s měděnými vlasy jsou velmi temperamentní a nezkrotní. Někteří muži považují zrzavé ženy za neskutečně vášnivé a nepřekonatelné milenky. Dokonce i mnoho umělců podlehlo kouzlu žen s měděnými vlasy. Renesanční malíř Sandro Botticeli maloval svoje zrzavé milenky a Tizian také zbožňoval rusovlásky, což je potrné z jeho obrazů.

Přirozené zrzavé vlasy jsou výjimečné a žena, která je má, může patřičně hrdá. Avšak mladé dívky se někdy neumí se svým svérázným vzhledem ztotožnit. Ryšaví lidé mají většinou výraznější obličej, oči v důsledku světlých řas nemusí působit zajímavě. Vše se však může s příchodem puberty změnit, z dívky se stane žena, přibere na správných místech, oči zvýrazní řasenka a z ošklivého káčátka se stane přitažlivá labuť. 

Zrzaví jsou z kočky a zbytek lidstva je z opice

Zrzaví jsou z kočky a zbytek lidstva je z opice. Tento názor prohlásil samotný Mark Twain. Kdysi dávno žili na naší zemi dvě lidské rasy a to Homo Sapiens a Homo Neaderthalensis. Podle stejné skupiny vědců právě neandrtálci byli rusovlasí. Právě tento druh má být prý nositelem genu pih a měděných vlasů. Jsou na světě studie, podle kterých tato ojedinělá barva zanikne do roku 2100. 

Nejznámější zrzavou a vysoce postavenou ženou byla anglická panovnice Alžběta I. V minulosti byly však lidé s rezavými vlasy častokrát pronásledováni a ženy považovány za čarodějnice. Měděnými vlasy jsou obdařeny i některé známé osobnosti jako například Nicole Kidman, Aňa Geislerová, Tatiana Pauhofová a další.