Měděné vlasy

Není to tak dávno co ulice začali zaplavovat dámy s přebarvenými červenými vlasy. Tato barva patří stále mezi vyhledávané a populární. Existuje několik odstínů červených vlasů, například mahagonové, tiziánové, jasně červené, karmínové, atd.

Vlasy měděné barvy působí výjimečně a poutají na sebe pozornost. Podle toho lze usuzovat, že ženy, které si barví vlasy do takového odstínu chtějí upoutat více pozornosti.Z jednoduché brunetky se dnes může za pár minut stát atraktivní zrzka. Nepřirozenou rusovlásky je poměrně jednoduché odhalit, ne jen podle vyrůstajících konečků vlasů, ale i na základě dalších skutečností. Lidé s přirozenými měděnými vlasy se odlišují typem pokožky, barvou ochlupení a dokonce i stavbou tváře.

Zrzavý lidé tvoří přibližně jen 2 procenta.V některých oblastech se vyskytují ve větším počtu, někde je nenajdete vůbec. Nejvíce zrzavých lidí žije ve Skotsku a Irsku. Naopak v Africe a Asii byste je hledali s největší pravděpodobností marně. Starých Vikingů považovali za ďáblů, protože nosili červené vlasy a brady. S červenou barvou jsou spojeny i pověry, například že lidé s měděnými vlasy jsou velmi temperamentní a nezkrotní.Někteří muži považují zrzavé ženy za neskutečně vášnivé a nepřekonatelné milenky. Dokonce i mnoho umělců podlehlo kouzlu žen s měděnými vlasy. Renesanční malíř Sandro Botticeli maloval svoje zrzavé milenku a Tizian také zbožňoval rusovlásky, co lze usuzovat z jeho obrazů.

Přirozené zrzavé vlasy jsou výjimečné a žena, která je má může díky nim cítit výjimečná.Avšak mladé dívky se někdy neumí se svým svérázným vzhledem ztotožnit. Ryšaví lidé mají většinou výraznější obličej, oči v důsledku světlých řas nemusí působit zajímavě. Vše se však může s příchodem puberty změnit, z dívky se stane žena, přibere na správných místech, oči zvýrazní spirála a nakonec si uvědomí, že z ošklivého káčátka se stala přitažlivá labuť. 

„Zrzavý jsou z kočky a zbytek lidstva je z opice. ? Tento názor prohlásil samotný Mark Twain. Kdysi dávno žili na naší zemi dvě lidské rasy a to Homo Sapiens a Homo Neaderthalensis. Podle stejné skupiny vědců právě neandrtálce byly rusovlasí! Právě tento druh má být prý nositelem genu pih a měděných vlasů. Jsou na světě studie, podle kterých tato ojedinělá barva zanikne do roku 2100 

Nejznámější zrzavou a vysoce postavenou ženou byla Alžběta I. , Anglická panovnice. V minulosti byly však lidé s rezavými vlasy častokrát pronásledováni a ženy považovali za čarodějnice. Měděnými vlasy jsou obdařeny i některé známé osobnosti jako například Nicole Kidman, Aňa Geislerová, Tatiana Pauhofová a další.

.