MBPFW: Co inspirovalo české návrháře?

Letošní podzim si každý může vybrat, zda se vydá po cestě módní ironie, udržitelnosti nebo půjde po stopách melancholického retra.

Jakub Polanka

Ať už na své modelky obleče cokoliv, vždy jim to sluší. A nejen jim, ale i normálním smrtelnicím. Jeho přehlídka je show, Polanka je lidský, srdečný, usměvavý a přístupný. Baví ho socialistické retro, jeho módní ikony jsou maminka nebo babička.

Na studiích v Paříži přišel na to, že mu vlastně  inscenované pohádky z 80.let, kterými se proslavila hlavně brněnská televize, připadají cool. Narozdíl od Demny Gvasalii z Vetements (a Balenciagy) ale Jakub Polanka vždy dbá na to, aby klienti byli sexy. Sice po svém, uvolněně, bez křeče, ale jeho modely mají náboj.

Denisa Nová

Ještě před časem v rozhovoru prozradila, že nechce být součástí žádného systému. Tedy ani toho, v rámci kterého se na fashion weeku prezentují kolekce.

Od té doby (uplynulo jen pár měsíců) ale změnila názor. Její kolekce je inspirovaná šatníkem vlastní matky, která se na přehlídku přišla podívat, ale prý ji kolekce neoslovila.

Když ale modelky pluly Clam-Gallasovým palácem, za oknem padaly vločky a zněly tklivé tóny kapely Portishead, byl to jeden z nejkrásnějších momentů celé akce.

Jan Černý

Miláček české módní scény, který svou přehlídkou rovněž představil diplomovou práci na UTB Zlín, se nechal inspirovat nejen různorodostí Londýna, kde pobýval na stáži, ale také horory.

Proto se v jeho kolekci nachází tolik zelené barvy, protože odkazuje na zelené klíčovací pozadí, před kterým se natačí příběhy s nejrůznějšími monstry. Ti ale existují pouze v počítači a herci svůj strah předvádí právě před plátnem téhle barvy.

Pražský fashion week: Co se nosilo?