Marni navrhne kolekci pro H&M!

Zákazníci si ani nestačili vydechnout po kolekci Versace pro H&M a už tu je další nápor pro peněženky. Tentokrát budeme toužit po spolupráci italského módního domu Marni, který pro švédský řetězec připravil svou první řadu oblečení.

Marni se proslavila svými originálními potisky a nápaditým duchem a stala se jednou z nejoblíbenějších módních značek. Její zakladatelka a kreativní ředitelka Consuelo Castiglioni vytvořila pro ‪H&M‬ jarní kolekci pro ženy i muže, která vystihuje esenci značky. Kolekce bude od 8. března 2012 k dostání ve zhruba 260 obchodech po celém světě a online.

„Chtěla jsem vytvořit šatník v pravém stylu Marni a znovu jsem sáhla k našim oblíbeným oděvům s potisky a k látkám, které jsou typickou ukázkou naší značky. Ráda vedle sebe kladu potisky a barvy a míchám moderní etnické vzory s grafikou v duchu Bauhausu a to všechno doplňuji funkčními sportovními prvky”, říká Consuelo Castiglioni, zakladatelka a kreativní ředitelka.

Kolekce Marni pro ‪H&M‬ vystihuje volnost a chuť experimentovat, jimiž se tato značka proslavila, svými celoplošnými potisky v sytých barvách. Ty se nosí dohromady a ve vrstvách a pak spolu buď mohou ladit, nebo nápadně kontrastovat.

Pro ženy nabízí živé barvy a výrazné potisky, ať už s africkou inspirací nebo v jednodušším stylu barevných bloků. Siluety jsou všechny z charakteristického šatníku Marni s plisovanými sukněmi, šaty, zkrácenými kalhotami a žakárovými vzory.

Materiály představují širokou škálu od hedvábí po hladký bavlněný popelín. A pro završení vzhledu kolekce také obsahuje bižuterii, boty, kabelky a šátky. Pro muže jsou barvy a látky pojaty v jemnějším duchu tak, aby proměnily základní pánský šatník do uvolněného vzhledu, jak je to příznačné pro pravou módu Marni.

Potisky jsou užité velmi decentně, často jako lemování nebo kontrastní detail na košilích, a silueta představuje moderní a relaxovanou proměnu klasických pánských oděvů.

Další informace o Marni jsou k dohledání na www.marni.com.